Namuslu - Türk Filmi (Şener Şen & Ayşen Guruda) - Uzman Filmcilik

  görünümler 5,767,717

UZMAN FİLMCİLİK

UZMAN FİLMCİLİK

3 yıl önce

Namuslu; Şener Şen, Ayşen Guruda, Adile Naşit ve Erdal Özyağcılar'ın oynadığı 1984 yapımı Türk komedi filmidir.
Namuslu filminin konusu:
Devlet dairesinde veznedar olan Ali Rıza arkadaşlarının aksine rüşvetten uzak durur. Ailesi sürekli yoksulluktan şikayet etse de prensiplerinden taviz vermez. Bir gün bankadan dönerken bir çanta dolusu parayı çaldırır. Ancak hiç kimse Ali Rıza’nın gerçekten soyulduğuna inanmaz. Öncesinde kimsenin umursamadığı Ali Rıza bir anda ilgi odağı haline gelir. Herkes Ali Rıza’nın kendisine sakladığını düşündüğü paradan bir parça koparmanın peşindedir. Ali Rıza ise gerçeği kimseye anlatamaz.
Namuslu Filmi Hakkında:
Tür: Komedi, Politik, Aile, Dram
Yapımcılar: Ferit Turgut, Kadir Turgut
Yönetmen: Ertem Eğilmez
Senaryo: Başar Sabuncu
Müzik: Melih Kibar
Oyuncular: Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Guruda, Erdal Özyağcılar, Ergün Uçucu, Zihni Küçümen, Necati Bilgiç, Metin Çeliker, Tuncer Sevi, Bilge Zobu, Sevim Çalışırgil, Meray Ülger, Metin Çekmez, Kadri Öğerman, Mehmet Devran, Sevil Ulusoy, D. Ali Sarıoğlu, Hülya Kutlubay, Haşmet Zeybek, Oktay Güzeloğlu, Yaşar Güner
Süre: 90 Dakika
Yapım Yılı: 1984
En kaliteli Yeşilçam filmlerini izlemek için wedia.link/CJ1OR adresinden UZMAN FİLMCİLİK kanalına abone olabilirsiniz.
👉 HD Yeşilçam Filmlerini izlemek için wedia.link/wqGum tıklayınız.
👉 Yeşilçam Filmlerini izlemek için wedia.link/kFcF5 tıklayınız.
👉 Altyazılı Yeşilçam Filmlerini izlemek için wedia.link/gdnRg tıklayınız.
👉 Popüler Yeşilçam Videolarını izlemek için wedia.link/icCoj tıklayınız.
👉 Cüneyt Arkın Filmlerini izlemek için wedia.link/YLQEJ tıklayınız.
Bizi Facebook'tan takip etmek için uzmanfilmcilik tıklayabilirsiniz.
#Namuslu #ŞenerŞen #YeşilçamFilmi
"Uzman Filmcilik" 1980 yılında Ferit Turgut ve Kadir Turgut yapımcılığında merkezi İstanbul Beyoğlu’nda kurulan film yapım şirketidir. Türkiye’deki film endüstrisine geçmişten günümüze birçok önemli yapıt kazandırmıştır. Vizyon olarak her zaman seyircisine gerçek hayatta, herkesin yaşayabileceği hikayeler izletmeyi hedeflemiştir. "Uzman Filmcilik"in yapımını üstlendiği filmlerin en belirgin özelliği seyircisini düşündürmek ve hikayelerinde mesajlar vermek olmuştur. Yeşilçam’da dönemin önemli oyuncularını bir araya getirip, filmlerinde sektörün aranan yönetmenleri ve senaristleriyle çalışmış, yapımcılığını üstlendiği "45" filmiyle Türk sinemasına adını yazdırmış, unutulmayanlar arasında yerini almıştır. İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar, Şener Şen, İlyas Salman, Tarık Akan, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Müjde Ar, Türkan Şoray, Adile Naşit gibi birçok önemli sanatçının yer aldığı yapımları günümüzde de aynı ilgiyle izlenmeye ve seyircilerini nostaljik bir yolculuğa sürüklemeye devam etmektedir.

YORUMLAR: 3 288
Cemşir Übertikanos
Cemşir Übertikanos 10 aylar önce
üniversiteler'de sosyoloji ve psikoloji ogrencilerine ders niteliginde gosterilmesi gereken bir film
Cemşir Übertikanos
Cemşir Übertikanos 21 gün önce
@Gemliklee abarttim kekinide kabarttim şu filmin türk insanı anlasaydı , ne fadıla, ne tosuncuga ve daha nicelerine para kaptirirdi
Gemliklee
Gemliklee 21 gün önce
Abartma
Murat Bulut
Murat Bulut 2 aylar önce
AYNEN
Hedwig The Owl
Hedwig The Owl 2 yıl önce
Sanırım bu rolü Şener Şen'den başkası oynayamazdı yaşayan efsane
eluard
eluard 4 gün önce
Diger oyunculara haksizlik etmissin...
Bekir Özdemir
Bekir Özdemir 7 gün önce
Kemal sunal ın köşeyi dönen adam filmi
Bart Timeless
Bart Timeless Aylar önce
Y K hayat hikayesini anlatan bir kanalda nedenini uzun uzun anlatıyordu namuslu filminin hikayesi diye aratırsan çıkabilir
Renytao
Renytao Aylar önce
Daha doğru bir yorum olamaz. Kesinlikle katılıyorum..
Mustafa Baysal
Mustafa Baysal Aylar önce
yo Hayir, 80 milyon oynuyor her gün
Felsefe Yolcusu
Felsefe Yolcusu Yıl önce
Filmin akıllarda kalan o unutulmaz sözü adeta bize bizi anlatır : "Namusluymuş meğerse namussuz !!!" Türk toplumunun dürüst insana bakışını bundan iyi hiçbir film ve cümle anlatamaz.
Kuloğlu Kuloğlu
Kuloğlu Kuloğlu 19 gün önce
Bir Replik Daha Var Çaldım Evet Çaldım Ben Hırsızım Hırsızım Ben.
The Only Truth One Way
The Only Truth One Way Aylar önce
Sebebi arapçılık
EMRE KÜTÜK
EMRE KÜTÜK Aylar önce
NAMUSLU insanlara bakış açısını aktarıyor
C Y
C Y Aylar önce
@Hakan S o yüzden bizim ülkeden belalar eksilmiyor. İnsanlar istediği kadar sistem bozuk desinler.
ASLA PES ETME
ASLA PES ETME Aylar önce
O günden bugüne değişen bir şeylerin olmaması ne acı!
Loose Kanarya
Loose Kanarya 15 gün önce
o gunlerinmi niye herkes devlet memurlugu pesinde konuşuyor acaba
BoluveTabiat
BoluveTabiat Yıl önce
Şimdiki diziler tırnağı bile olamaz bu filmin bir anının dahi... Özellikle oyuncuları hiç birimiz unutamayız...
Cevdet Aydemir
Cevdet Aydemir 5 aylar önce
Aynen 👏
şemsettin yetişen
şemsettin yetişen 5 aylar önce
Şampiyonlar ligi gibi gerçekten oyuncu kadrosu.
Mehmet Dedeoğlu
Mehmet Dedeoğlu Yıl önce
Şener Şen, hepimizin ortak değeri olan çok büyük bir sanatçı ve Türk sinemasının yetiştirdiği en büyük karakter oyuncularından biri. Usta sanatçının film içinde yaşadığı karakter dönüşümü aslında bütün Türk milletinin ekonomik ahlak anlayışındaki büyük değişimi sembolize ediyor. Film, maddi değerlerin hayatın merkezinde olduğu, namus, şeref ve itibarın parayla ölçüldüğü, rüşvetin ve yolsuzluğun sıradan bir hale geldiği Türkiye'yi ve Türk toplumunu başarılı bir şekilde anlatıyor. Namuslu filmi hakkında tez yazılacak ve uzun uzun konuşulacak kadar değerli ve çok kaliteli bir yapım.
sergio
sergio Yıl önce
Çok güzel bir eleştiri tebrik ederim 👏👏
Mehmet Dedeoğlu
Mehmet Dedeoğlu 2 yıl önce
Namuslu filmi, özgün konusu, oyunculuk performasları ve yaptığı toplumsal eleştirilerle Türk sinemasının yüz akıdır. Bir toplumun fotoğrafı ancak bu kadar gerçekçi ve başarılı bir şekilde çekilebilirdi.
Gulya Gadamova
Gulya Gadamova 6 aylar önce
Bütçe kısıtlıydi o zamanlar. Oyuncular usta bir kerede oluyordu. Arka arkaya gittiler 😢 Nur içinde yatsınlar. Yüzümüzü güldüren de var ağlatan da. Arkalarında bir iz bıraktılar kalbimizde. 🙇😧 yaşayacaklar. Kaç kere baktım bilmiyorum.
Ümt Bagcı
Ümt Bagcı 8 aylar önce
Gerçekçi
Demiray
Demiray 9 aylar önce
Mehmet Bey in yorumuna katilmayanlar denize dusen kadrodan anlasilan..
dirtybit0x
dirtybit0x Yıl önce
Tam aksine! Bu film bilakis gerceklikten uzak, abartili ve mizahi bir dil ile anlatilmis. Ayrica toplumun fotografini filan da ortaya koymuyor. Toplum icinde belli bir tabakanin cikarci duygulari ile dalga gecmis sadece.
Emre Alemdar
Emre Alemdar 2 yıl önce
Temiz kalmaya çalışan bi vatandaşın hayatı. Çevresini kötü insanların çevrelediği ve kendisinin temiz kalma mücadelesini anlatan İyilik anlamayanlara iyilik yapmanın .Ne kadar boş olduğunu göşteren. Ve sonunda kendisininde mecburiyetten kötü olmak zorunda kaldığının anlatıldığı mükemmel oscarlık bir film.🙏
Heretic
Heretic Aylar önce
iyilikten anlamayanlara iyilik yapmak boş değildir kardeşim benim;çünkü iyiliği kendi nefsin çıkarın için yapıyorsan zaten o iyilik değildir,herşeyin sonunda mutlaka birine zulüm edersin çünkü senin çıkarına veya egona ters düşecek birşey çıkar mutlaka ve sen bunu değiştirmek için gözünü kırpmadan başka insanları harcarsın veya onlara zulüm ve haksızlık olacak bir iş edersin.O yüzden herkes önce kendini yoklayacak ben el ne der diye mi iyilik yapıyorum veya dışlanma korkusundan mı iyilik yapıyorum veya ne için iyi olmalıyım diye kendini sorguya çekmeli.Cevabı işine gelmiyorsa fazla kasmana gerek yok sen kötü ama iyi maskesi takmaya çalışan bir insansın;cevabını bulup sindirebiliyorsan ve ona göre davranıyorsan bil ki sen diğer insanlardan üstünsün
Ömer kılınç
Ömer kılınç 9 aylar önce
Daha iyi anlatılmazdı kanka
Tora Bora
Tora Bora 10 aylar önce
@CeyCey Şahin gerçekte olan bu film sadece onu ispatlıyor piyango çıkan adamların hayatını oku
Sand
Sand Yıl önce
Selamlar :) Herkes kendi bavulunu tasir. Etrafta yanlis yapanlar var diye, yanlis yapmak zorunda degilsiniz. 1000 kisi yanlis yapiyor ama, oradaki her insan 1+1+1+1 diye gidiyor. Herkes ahiret gunu kendi bavulunu tasir kardesim .d Cok takilma baskalarina .d Kendimizi gelistirmeye odaklanalim.d Selametle.
Arzu Erdoğan
Arzu Erdoğan Yıl önce
🥇
ulaş kılınç
ulaş kılınç 2 yıl önce
35 senedir ülkede değişen hiç bir şey olmazmı. Efsane oyunculuklar roller. Kült film. Adile Naşitin masa üstünde göbek sahnesi. Ve adile Naşitin üstüne yapışan tonton sevecen rollerinin aksine bir karakteri mükemmel oynaması. Esnafından çocuk oyuncusuna kadar. Her detayıyla efsane bir yapım.
muhammed hüsnü açan
muhammed hüsnü açan 10 aylar önce
"Namusluymuş meğer namussuz!". Bu film çok derin bir şekilde gerçekleri yüzümüze o kadar vuruyor ki; hakikaten bir kült olması gereken hatta her türk insanın izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Hakikaten helal olsun hem oyunculara hem de filmi yazanlara.
Timsah Loki
Timsah Loki 2 yıl önce
Gerek oyuncularıyla gerek felsefesiyle hayranım şu filme. Ahlaka, namusa değer vermeyen; yalnız güce ve paraya biat eden bir toplum...Türkiye'nin bugünkü hali de halkın bu davranışlarının getirdiği sonuçlar.
Murat Bulut
Murat Bulut 2 aylar önce
Son zaman turk toplumunu bu kadar iyi anlatan bir film daha olamaz
İlker Yilmaz
İlker Yilmaz 11 aylar önce
bir insanın toplum tarafından nasıl çığrından çıkarılarak aslında olmadığı olmak istemediği birine çevrilmesini anlatan içinde insan psikolojisine yönelik çok üst seviye anlam ve anlatımlarla dolu olan bir film bu. Şener Şen'in oyunculuğu tartışılmaz. Karşı tarafa duyguyu geçirmesi muhteşem. Şu anki dünyamızda gitgide yapaylaşan insanların sayısının devamlı oarak arttığını düşündüğümüzde geçmişteki filmlerin bize daha doğal ve gerçekçi gelmesinin çok ta garip olmadığını düşünüyorum. Bu tarz filmler artık yapılamıyor çünkü insanlar olmak istedikleri değil olamayacakları şeylerin peşinden gitmekten bir türlü vazgeçmek bilmiyorlar.
E. S
E. S 2 yıl önce
Şener Şen'in özellikle cama çıkıp bağırdığı sahne muhteşem...Oskar kazanması gereken bir sanatçı Şener Şen... Muhteşem ...
Amenofis
Amenofis 27 gün önce
Kırk para yok bende inanmıyorsanız bakın diyerek müdürün verdiği paraları atıyor aşağı. Kasap ta paraları görünce "helal olsun abi çal" diyor. 😂
Fahri K.
Fahri K. Aylar önce
@Tarık Yılmaz o sahnede hacının evine taşınmışlardı.
E. S
E. S 2 aylar önce
@Mert Elmas Düşüncene saygı duyarım...Ama aslında asıl mesele yıllardır bu ülkede değişmesi gerekenlerin göz önüne serilmesidir bu film... Tam bir sosyolojik inceleme... Hatayı önce kendimizde aramak lazım... Topluluklar hak ettiği şekilde yönetilir...
Kadri Temel
Kadri Temel 3 aylar önce
@kaktüseaşıkbiri bütün oscarlar da verilse kâfi değil. Şuna kalıbımı basarım ki Şener Şen ağabey gibi verilen her rolü yaşayarak oynayan başka bir yeşilçam oyuncusu gelmedi ve gelmez de. Namuslu bir vatandaşı da hakkıyla oynadı köy ağalığını da. Uyanık bir tipi de oynadı mağdur bir tipi de başarıyla,doğal bir şekilde ve yaşarcasına oynadı.
Mert 199
Mert 199 10 aylar önce
" hırsız Değilim BEEEEEEEEEEN " Mutemet Ali Rıza ÖĞÜN
Kazım Özdoğan
Kazım Özdoğan Yıl önce
Rahmetli anneannem bana 40 yıl önce şöyle demişti"Oğlum bu dünya arsız ve hırsızın dünyasıdır,dürüst insanın değil."demişti .Ne kadar da haklıymış.
H B
H B 8 aylar önce
Kırk yıl önce söylemiş ama hala aynı.
MYK zoot
MYK zoot Yıl önce
filmdenmi anladın nekadar haklı olduğunu hfdajkhfhgdahjhfksad
esər
esər Yıl önce
Ey ölüm sonrası da var
Okan Baysal
Okan Baysal 2 yıl önce
*Bu film bağımlılık yapıyor! Dönüp dolaşıp tekrar seyrediyorsun!* 😊
Demir Göktuğ
Demir Göktuğ Aylar önce
Türkiyeyi bir filmle anlat deseler ancak bu kadar güzel anlatılır
Murat Tarlan
Murat Tarlan 4 aylar önce
Her şey o cümleyle başladı. "Benim memurum işini bilir" Senaryosundan yapımcısına oyuncusundan çaycısına tüm set çalışanlarına.. iyi ki vardınız.. iyi ki varsınız..
H B
H B 8 aylar önce
İyi, nazik, kibar ve beyefendi insanların kendilerine karşı yapılan kötülüklere dayanamayıp bir gün zıvanadan çıkabileceklerini anlatan muhteşem bir eser. Her insanın sabrının sınırı vardır ve maalesef narsist, egoist, lümpen insanlar iyi kalpliliği bir zafiyet olarak görüp bu karakterli insanlara zulmederler. Bu sadece Türkiye de böyle değil dünyanın bir çok yerinde böyledir. Dünya sinemalarında iyi insanların artık kendilerine yapılanları hazmedemeyip sınırı aştıklarını anlatan bir çok film var. Bu filmlerden bir tanesi de Hollywood yapımı olan Joker filmi. Özellikle şu sahnesi çok özel; trshow.info/watch/PXrBZd4MLBs/video.html
nooneCANjudgeME
nooneCANjudgeME 3 yıl önce
bu film türk milletinin ahlak ve namus anlayışının tomografisini çekmiştir
Zeyneddin Bengü
Zeyneddin Bengü 15 gün önce
Yada bozulmaları için bir proje olmasın .?
yigit mert
yigit mert Aylar önce
İlaçlı tomografi hem de!!
Nigar Zeynalova
Nigar Zeynalova 2 yıl önce
Yaşayan efsane birdaha dünyaya gelmez Şener Şen🇦🇿❤🇹🇷
Zincir
Zincir 3 aylar önce
ikiside ve İlyas Salman hârbi sanatçılar Aşkım lütfen!!!
Archard Alpes
Archard Alpes Yıl önce
Ve yaşamış efsane Kemal Sunal
ismail Özcan Videoları
ismail Özcan Videoları Yıl önce
Bu film beni her zaman duygulandırmıştır. Ayrıca bu film Şener Şen'in yardımcı oyunculuktan çıkıp başrol olarak kendini ispatladığı ilk filmdir.
Emrah Bilge
Emrah Bilge 2 aylar önce
Tiyatro da olmasını istediğim olağanüstü yapım. Müziğin güzelliği, Şener Şen başarısı ve Ertem Eğilmez ustalığı. Sinemamızın mihenk taşı, muhteşem.
Mutfakta Zeynep Var
Mutfakta Zeynep Var 2 yıl önce
Şener Şen’in nasıl bir usta olduğunu bu filmde de gördük. Onunla beraber Erdal Özyağcılar ,Ayşen Gruda,Adile Naşit hepsi mi süper olur ya..
güler zaman
güler zaman 6 aylar önce
....hepsi mi süper olur ya derken sonuna soru işareti gelecek. İki nokta değil.
Saffet Hoca
Saffet Hoca Yıl önce
Öyle vallahi 👍👍
Rambling Man
Rambling Man 7 aylar önce
Türk sosyolojisinin özetidir. Şener Şen'in oyunculukta Nirvana yaptığı filmdir. " Keşke sen de hırsız olaydın ya" bu ülkenin çarpık yaşam felsefesini çok iyi anlatıyor.
Can Özçolak
Can Özçolak 2 yıl önce
Namuslu bence yapılmış en iyi türk filmlerinden biridir. Bu ülkenin aile, ahlak, iş hayatı ve din anlaşını birebir yansıtır. Çıkarcı, bencil insanların yalnıca para ve itibar için yaşaması, insanların parası olmayanı hor görüp parası olana her türlü köpekliği yapması. Sonunda ise iyi ve dürüst ama bunun için bir o kadar da madur olmuş bir adamın, insanların gerçek yüzünü anlayınca değişip, onlara layık olduğu gibi..bir köpek gibi davranması, böylece saygı görmesi. Bu namussuzları, onları hakkettikleri şekilde çarpıp sonunda ortada bırakması ve herkesi terketmesi..
Arzu Erdoğan
Arzu Erdoğan Yıl önce
itibarin da tek yolu güclü olmak maddi olarak
Arzu Erdoğan
Arzu Erdoğan Yıl önce
para ve itibar aynen iyi niyeti umursayan yok
Kadir İnanır'ın Oğlu
Kadir İnanır'ın Oğlu 2 yıl önce
Ayşen Gruda sen nasıl bir oyuncusun ya , her hareketini her sözünü hayranlıkla izliyorum.❤️ Mekanın cennet olsun inşallah 🙏
Kadir İnanır'ın Oğlu
Kadir İnanır'ın Oğlu Yıl önce
@Ata Azerbaijan ♂️🚭 Aynen 😁😁
Ata Azerbaijan ♂️🚭
Ata Azerbaijan ♂️🚭 Yıl önce
1:06:36 🤣
İbrahim Güleç
İbrahim Güleç 2 yıl önce
Dünden bugüne hicbir şeyin değişmediğini gösteren sinemamızın başyapıtlarındandır
Filiz Malkoc
Filiz Malkoc 24 gün önce
Türk milletin özü tamda bu ! ! ! Şener Şen nekadar da güzel oynamış ….👏👏👏
Sinan Aksoy
Sinan Aksoy 2 yıl önce
İnsan davranışlarının iç yüzünü anlatan mükemmel bir eser Şener Şen Allah sana sağlıklı bir ömür versin
Hll ÇLK
Hll ÇLK Aylar önce
Bu filmi ilk defa izledim. Hafızamdan çıkmayacak ibret alacağım bir film oldu. Bu film hayatı ve insanları anlamama yardımcı oldu.
ilker çakmakoğlu
ilker çakmakoğlu 3 yıl önce
Erdal özyağcılar inanılmaz yetenekli bir oyuncu. Yok böyle usta yetenek.
Suat 36
Suat 36 7 aylar önce
Kemal sunal kadar yetenekli belkide daha iyi katılıyorum
N N
N N Yıl önce
Hele yabancı damata müthiş
Fetiko fena
Fetiko fena Yıl önce
aynen favori aktörümdür
Hüseyin ADIBELLI
Hüseyin ADIBELLI 2 yıl önce
Kesinlikle, yan rollerdeki diğer oyunculuklar da şahane
52haron
52haron 2 yıl önce
Kapıcıyı defalarca kovması beni gülme krizlerine soktu😂😂😂
Pesfast UK
Pesfast UK 2 yıl önce
Mükemmel tek kelime ile. Sanat eseri bir film. 100 kere izledim, her defasında gülerim, 40 sene önce de aynı imiş toplum yapısı, şimdi de. Namuslu olmak suç oldu. 26.14 saniyede Şener Şen'in elindeki çanta, taksiye binerken kapının yanından koltukta duruyor. 😂
hakan yalçın
hakan yalçın 10 aylar önce
:D:D:D
mustafa asar
mustafa asar 2 yıl önce
İlk sözde hırsızlığından sonra gözünün feri değişiyo ve film boyu o gözlerle oynuyo. Çok büyük oyuncusun Şener Şen. Ömrün uzun olsun
Kadri Temel
Kadri Temel 3 aylar önce
Amin.
Melike Yıldırım
Melike Yıldırım Yıl önce
Şener Şen nasıl harika bir oyuncusun be. Şu an genç halinle yeni filmlerde görmeyi çok isterdim. Anne babamdan sonra, yaşlandığına üzüldüğüm tek kişi.
Zincir
Zincir 3 aylar önce
Aşkım lütfen ama yaaaa!!!
caner gün demiralp
caner gün demiralp 2 yıl önce
yılda en az 15 20 kez izliyorum... harika bir film harika oyunculuk Başta şener şen olmak üzere tüm karakterler biçilmiş kaftan.. ne varsa eskilerde var.. emeği geçen herkese saygılar. çok mutlu oluyorum yeşilçam filmlerinde. emek var oyunculuk var bel altı olmadan gülme var süpersiniz.........
Erdem B.
Erdem B. 7 aylar önce
her oyuncuya tek tek ödül verilmesi gereken, senaryosu ve replikleriyle muhteşem bir film
Jane
Jane 2 yıl önce
Şener Şen çok büyük ve değerli bir aktör 👏 Ne mutlu ki o zamanları görmemiş, yaşamamış bizler böyle önemli bir aktörü izleyebiliyor ve o dönemlere tanık olabiliyoruz..
Erbil Keklik
Erbil Keklik Aylar önce
Daha önce bir çok kez izledim ve şimdi tekrar izleme şansım oldu bu zor zamanlari yıllar önce bu denli güzel anlatan muhteşem bir film.. oyuncu kadrosu zaten yine muhteşem hem düşündüm hemde çok güldüm 🙂
vildan şimşek demirhan
vildan şimşek demirhan Aylar önce
Şener şen sen tam bir efsanesin Yeşilçam’ın bir numarası 😂😂
Gitarcı Manolis'in Oğlu
Gitarcı Manolis'in Oğlu Yıl önce
Oyuncular o kadar mükemmel ki Ali Rıza'nın şerefine örülen kazak bile mükemmel oynamış
Hasan yılmaz
Hasan yılmaz Yıl önce
Oyuncu kadrosu çok çok iyi bir film. Özellikle Ergün Uçucu (Genel Müdür) rolünü harika oynamış. Keşke sinema filmlerinde daha fazla rol alsaydı.
mehmet e
mehmet e Yıl önce
Namuslu filmi günümüz Türkiyesini de çok güzel bir şekilde özetliyor. ŞENER SEN, Ayşen Gruda ve diğer oyuncularla ancak bu kadar güzel bir film çekilebilir di. Şimdilerde umutsuz ve bıkkın bir şekilde bu değersiz ve kötü günlerin tez bir şekilde bitmesi için büyük bir uğraş veriyoruz. Umarım Türkiye hak ettiği güzel günlere tekrar kavuşur.
İskender Polat
İskender Polat 2 yıl önce
Eski insanlar ne güzelmiş eski olan hersey ne güzelmiş 42.13deki sahne hep gözlerimi dolduruyor eski olan hersey çok güzelmiş şimdi ne hayatın tadı tuzu var ne insanların...O zamanlar belki para yoktu ama huzur insanlık vardi şimdi ise ne ararsan var huzur da yok..
Haydar Sahin
Haydar Sahin 2 aylar önce
Türk milletinin iki yüzlülüğünü anlatan en iyi film
Murat Bulut
Murat Bulut 2 aylar önce
Aynen
Storm
Storm 2 yıl önce
Türk toplumunu özetleyen bir film. 100 yıl sonra bile eskimez değişmez bu film.Gençler ders çıkarsın sadece ho ho ho gülüp geçmesinler.
Doğruluk bulunmaz bir hazinedir
Doğruluk bulunmaz bir hazinedir Yıl önce
Komedi mantığıyla çekilen, içinde bol mesaj olan dramatik bir film. Hani zaman zaman deriz ya " güleriz ağlanacak halimize " tam da bu söz bu film için söylenmiş sanki. Ara ara açıp izlerim.
hakan d
hakan d 2 yıl önce
Şener Şen'in ilk başrol filmi, bu filmle beraber şöhreti daha da artarak artık direk başrol de oynamaya başlıyor filmlerinde. Keşke daha erken başrol filmleri oynasaymış demeden edemiyor insan. Bu film de zaten bir başyapıt.
Aydın Alkan
Aydın Alkan Yıl önce
Tüm oyuncular ayırt etmeksizin harika oynuyor ya. O yıllarda bu kadar oyunculuk eğitimi bilmem nede yok. Bu kaliteyi nasıl yakaladılar acaba
Ozan Öztoprak
Ozan Öztoprak Yıl önce
Eskiler insanları komşulukları hayatı akrabalıkları dizileri programları sanatı sanatçıları bambaşkaydı şimdi de böyle değerler olsa harika olur
Mustafa Emre Aldemir
Mustafa Emre Aldemir 2 yıl önce
Eski filmleri çok özlüyorum.Günümüzdeki komedi filmleri eskiler kadar iyi değil.
Mehmet Tansel
Mehmet Tansel 2 yıl önce
Gelmiş geçmiş en iyi türk filmi bence. Şener şenin oyunculuğuna övgüler kifayetsiz kalır.
lale Abat
lale Abat Yıl önce
Güleriz ağlanıcak halimize vah vah...Dürüst insanların bu dünyada sahtekârlar tarafından nasıl sömürüldüğü ve nasıl kullanıldığının resmidir bu film.
name surname
name surname Yıl önce
Başar Sabuncu gerçekten çok gerçekçi senaryo yazmış, Ertem Eğilmez güzel çekmiş, usta oyuncular da güzel oynayınca ortaya mükemmel bir film çıkmış. Günümüzde yapılan işlerde hiç bir derinlik, toplumsal tespit veya eleştiri yok. İnsanlar kalitesiz ve beklentisiz yaşamaya alıştı.
YaŞaMa DaiR
YaŞaMa DaiR 4 aylar önce
Devrin ve suanki devrimizin ve gelecek devirlerin en iyi filmlerinden birisidir... Türk milleti değişmez...
Onur Bey
Onur Bey 3 yıl önce
Hayatın gerçekleri hala bile düzen böyle işliyor ne güzel anlatılmış bir zamanlar verilen mesaj ise ömre bedel
AYDIN UYLAŞ
AYDIN UYLAŞ 2 yıl önce
Erdal Özyağcılar... Ergün Uçucu... Harika oyunculuk... Efsane tiyatrocular...
Cronic Case
Cronic Case Yıl önce
"Okuyup da eşek olacağına baban gibi hırsız ol" 😂😂😂 Şener Şen yine güldürdün bizi
Jackal mezarakadar Silici
Jackal mezarakadar Silici 11 aylar önce
Hem fikara hem şeyi büyük 😂
ömer çiçek
ömer çiçek Yıl önce
Sener şenin namuslu, milyarder, Ve gönül yarası filmleri en muhteşem türk filmi daha üstüne film tanımam şener senin üstün kabiliyetini gerçek sanatçı oluşunu başka kimsede göremeyiz
Aydın ERGÜL
Aydın ERGÜL 3 aylar önce
Muhteşem cast! Yağ gibi akan senaryo ve o cast ile bu senaryoyu yüksek tempoyla nakış gibi ören, ustalığının doruğundaki bir yönetmen. Ve sonuçta masterpiece!
TÖVHİD
TÖVHİD 2 yıl önce
TÜRK FILMLERI AZERBAYCANDA ÇOK SEVILIYOR.Şenerşen hakikatende mükemmel aktör!🇦🇿🇹🇷✌️
Berkay Murat Yıldırım
Berkay Murat Yıldırım 3 yıl önce
Şener Şen dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusudur.
Biz İnsanız
Biz İnsanız 2 aylar önce
Şener Şen Dünya'nın en iyi oyuncusudur. 2. Sıradaki her kimse oda şener şen'in yarısı kadar iyidir.
Murat Bey
Murat Bey Yıl önce
Kemal sunal buna güldü ;)
N N
N N Yıl önce
Erdal özyağcılar da
ADEM AÇIKKOL
ADEM AÇIKKOL Yıl önce
Sadri alışık onu da unutmayalım
Lion Lionman
Lion Lionman Yıl önce
@Mehmet Işıldak Rahmetli Kemal amcanin laflari espirileri kovalama sahneleri güldurmek icin bile yeter.
Engin Eke
Engin Eke Yıl önce
Daha önce bu filmi hiç izlememiştim. Bugün keşfettiğim için çok üzgünüm. Şener Şen gerçekten çok büyük ve usta bir oyuncu. Özellikle bağırış sahneleri çok güzel, insanı farklı güldürüyor.
Engin Eke
Engin Eke 4 aylar önce
@Utku S hiç denk gelmedim zaten fazla tv izleyen biri değilim.
Utku S
Utku S 4 aylar önce
En az 100 kere Tv’de yayınlanmıştır
İrfan Can Karaca
İrfan Can Karaca 2 yıl önce
Ağlayarak izledim, maalesef insanlar bu kadar iki yüzlü ve kötüler.
Efe Karadağlı
Efe Karadağlı Yıl önce
Aynen böyle zamanlarda en önemlisi dürüstlük
Rukiye Yarba
Rukiye Yarba 2 yıl önce
Ayle öğle doğru söyledin
Marcador
Marcador 8 aylar önce
1980 sonrası Türkiye'nin bu kadar iyi özeti yapılamazdı
Goalkeeper SS
Goalkeeper SS 2 yıl önce
Gerçek bir klasik. Her izlediğimde eski güzel huzurlu günlere götürür..Eskiden bu kadar bolluk yoktu ama huzur vardı..
Büşra
Büşra 4 aylar önce
Ayşen Gruda bu filmde muazzam bir oyuncu... Kendisi efsane bir sanatçı idi. 🙏🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹😍😍😍😍😍😍👍👍👍👍👍👍👍😪😪😪😪😪😪
Ümit Şahin
Ümit Şahin 3 yıl önce
Bizim toplumun ahlaki yapısını gösteren mükemmel bir film toplumlar parasızlıktan değil ahlaksızlıktan çöker işte bu yüzden bu haldeyiz
Kyle Katarn
Kyle Katarn Yıl önce
@Ümit Şahin istatistikler tam tersini söylüyor üstat. ben onların yalancısıyım. şöyle düşün, fakir bir toplum nereden daha fazla para kazanırım, daha doğrusu nereden daha fazla kolay yoldan para kazanırım düşüncesine giriyor ister istemez. Tabi herkes için geçerli değil bu durum.
Ümit Şahin
Ümit Şahin Yıl önce
@Kyle Katarn tam tersi paralı toplumlarda ahlaksızlık daha yüksektir sadece para olunca kılıf bulmak kolay oluyor
Müjdat Durak
Müjdat Durak 2 yıl önce
Şener Şen büyük usta. Muazzam bir aktör. Ömrü uzun olsun.
Çakırcalı
Çakırcalı 2 yıl önce
Türk sinemasının oyuncu açısından son büyük filmi bence. Bu kadar usta tiyatrocu başka bir filmde bir araya gelmemiştir.
LFS SERHAT
LFS SERHAT 2 yıl önce
adam öyle guzel bir şekilde anlatmişki bugunun turkiyesini bile anlatiyor
Orhan Sarcan
Orhan Sarcan 2 yıl önce
Yok kral o bugünün değil o zamanın Türkiyesi şimdi memur tayfası lüks içinde siz nerenizle bakıyorsunuz dünyaya
Mücahit Talha
Mücahit Talha Yıl önce
Yaşım 26 bu filmler kısmen benim zamanımın filmleri olmamasına rağmen, nasıl oluyorsa özlüyorum bu filmleri Şener Şen'i ekranda görünce mutlu oluyorum. Saygılar ve hürmetler...
dirtybit0x
dirtybit0x Yıl önce
Bir cok evde, bakkalda, kahvede, 90 sonlari - 2000 baslarinda dandik tv kanallarinda sürekli, ardi ardina gösterilmesindendir, izlenilmesindendir.
Murat Cevahiroğlu
Murat Cevahiroğlu 3 yıl önce
her izlediğinde yeni dersler çıkartabileceğin türk sinemasının kült filmlerinden
Selçuk Çetiner
Selçuk Çetiner 2 yıl önce
Bir insan her rolün üstesinden gelebilir mi ya mükemmel bir insansın ŞENER ŞEN MÜKEMMEL
Fatih Özsavuran
Fatih Özsavuran 2 yıl önce
Şener Şen mükemmel bir oyuncu gerçekten, çıldırma sahnesindeki o geçişler vs. Her saniyesi çok iyi Mükemmel. Bu arada yükleyen arkadaşlara da teşekkürler.
KENAN YAKUT
KENAN YAKUT Yıl önce
@Bahar silvan Silvan 😂😂😂
Bahar silvan Silvan
Bahar silvan Silvan Yıl önce
O tip saç sakal ne ya birde sarı Allah kahretmesin sizi
Me, myself and I
Me, myself and I Yıl önce
İnanmıyorum ya. Bunca zaman neden izlemedim ben bu harika filmi?! Çok anlamlı bir film olmuş. Maalesef bu toplum en namuslu insanı bile namussuz yapar. Ama namuslunun namussuzlardan intikam alması muhteşemdi.
Burak Demir
Burak Demir 2 yıl önce
*Şener Şen ile Erdal Özyağcılar bir milyar film yapmalıydı...*
Saffet Hoca
Saffet Hoca Yıl önce
Çok büyük kadro, hepsi birbirinden büyük...
süleyman akıllı
süleyman akıllı Yıl önce
@ALİ SEVİNÇ lafın gelişi söyliyo işte anlamadıın mı?
ALİ SEVİNÇ
ALİ SEVİNÇ Yıl önce
O kadar film yapacak ömürleri var mıymış?
Mete BİRİZ
Mete BİRİZ Yıl önce
Züğürt ağa
Sound Engineer Тенист
Sound Engineer Тенист 5 aylar önce
Rahmetli Adile Naşit'in içindeki kaynanayı hayata geçirmiş :)) içinde kalmamış. Mekanı cennet olsun
Alone.....
Alone..... 2 yıl önce
Bizim insanımızı anlatan en güzel filmlerden biri....
Oğuz Fidan
Oğuz Fidan Yıl önce
insanların gerçek yüzlerini anlatan filmlerden biri
İnci K.
İnci K. 2 yıl önce
Bilmem kaç senedir her sıkıldığımda, boş kaldığımda, güzel vakit geçirmek istediğimde hep bu filmi açıp Ali Rıza beyin tarafını tutarken sona yaklaştıkça son gülen iyi güler, iyi yaptın, delirttiniz adamı diyorum. Bu adamın böyle olmasına sizin içinizdeki harcanmış insanlık sebep oldu, her izlediğimde de oluyor.
Aşkın K.
Aşkın K. Yıl önce
Ne kadar şanslıyız ki Türk sinema tarihine Şener şen gibi bir isim gelmiş.
Tülin Hançer TV
Tülin Hançer TV 2 yıl önce
12.12.2020 yine izledim..Hala izleyen kaç kişiyiz..:) Şener Şen muhteşemsin..Erdal Özyağcılara bayılıyorum..Adile Naşit Ayşen Guruda hepsi diva asla yerleri doldurulamaz..
baran
baran Yıl önce
izledim şimdi
muallim naci
muallim naci Yıl önce
@Prenses Goşa 22.05.2021
Prenses Goşa
Prenses Goşa 2 yıl önce
17.02.2021
Erkan 71
Erkan 71 Yıl önce
Nasıda gerçek hayattan alınmış her şey bu filmde. Saygılı olduğu için, aldığı parayı hak etmek için samimi olarak çaba sarfettiği için ve ayrıca gerçek sevdiği için herkes tarafından hor görülen iyi niyetli bir insan, yani iyilerin değil, iyi oynayanların baş üstünde tutulduğu bir dünya hayatı. Ama bu dünya hayatının özelliği değil, insanların pek çoğunun karektersiz oluşu nedeniyle böyledir.
ömer eşgi
ömer eşgi 2 yıl önce
Oyuncu kadrosu ve bu oyuncularin performansı olağanüstü diyebileceğim bir film.
Vedat Çintan
Vedat Çintan 2 yıl önce
Şener şen her zamanki gibi oyun culuğunu döktürmüş erdal özyağcılar Adile Naşit Ayşen Gurudağ Mükemmeler vefat etmiş tüm yeşilcam artist'lerine ALLAH'tan Rahmet diliyorum mekanları cennet olsun yaşayan evsanelerede hayırlı bereketli mutlu huzurlu uzun ömürler diliyorum. Yeşilçam filmlerinin tadını hiçbir filim vermiyor
The Only Truth One Way
The Only Truth One Way Aylar önce
Canım ülkem nerden nereye, ama değişen bir şey yok.
UwU
UwU Yıl önce
Muhteşem oyunculuk. Bu millet seni çok seviyor Sn. ŞENER ŞEN ömrün uzun olsun.
Acar Zeytin
Acar Zeytin 2 yıl önce
O zaman bu zaman aynı , çal çırp keyfine bak ! Harika anlatımı ve usta oyunculuklarla bir dünya hikayesi.
Ata Azerbaijan ♂️🚭
Ata Azerbaijan ♂️🚭 Yıl önce
1:06:36
radioheadbanger
radioheadbanger Yıl önce
Şener Şen sen ne güzel bir insansın. Ömrün uzun olsun büyük usta...
Çınar Kamera
Çınar Kamera 3 yıl önce
Yeşilçam filmleri top 10 sıralamasında ilk on yer bulacak bir film. Anlayana büyük ders veren film. Büyük usta filmde oyunculuk dersi veriyor
ALİ SEVİNÇ
ALİ SEVİNÇ Yıl önce
Hepinize yetecek kadar mangır var. Efsanesin Şener Şen.
Minara Adicco
Minara Adicco 2 aylar önce
Arkasıyca herkese gülün olan😂😂
meto51
meto51 4 aylar önce
Müthiş bir castı var filmin. Her rolü oynayan mükemmel oynamış.
Turan Huseynoglu
Turan Huseynoglu 10 aylar önce
Türkiyə səhnəsinin 1 nömrəsi... Azərbaycandan qardaşı Türkiyəyə salamlar. 🇦🇿🇹🇷
Ekselans
Ekselans 9 aylar önce
Alekumselam gardas
Emre Erol
Emre Erol 2 yıl önce
Komedi filmi ancak alt metninde derin ve üzücü içtimai mesajlar barındırıyor.Mihenk taşlarından. 👏
Aşk ve Ben
Aşk ve Ben Yıl önce
Mekanı cennet olsun Allah rahmet eylesin Ertem Eğilmezin filmlerinin hepsi güzel rahmetli çok üstün bir adam
Mine Güner
Mine Güner 2 yıl önce
En sevdiğim filmlerden biri çok güzel anlamlı bir film 2020 nin son günü izliyorum ömrüm oldukça da izleyecem Para devri bu devir “PARAN VARSA HERKES SENİ TANIR , PARAN YOKSA SEN HERKESİ TANIRSIN"
CENGİZ UĞRAŞ
CENGİZ UĞRAŞ Yıl önce
Güzel tesbit kardeş
bhdrbtl
bhdrbtl Yıl önce
Paran varsa dünya sana aşık fakire yakışır tahta kaşık(sadri alışık)😃😃😃
Sonmurat
Sonmurat Yıl önce
Filmin iki yön var.. Bir sinemastik yönü yani oyunculuk sanat.. Diğeri verdiği mesaj... Oyunculuk adına asla bu seviye yakalanamaz ama diğer yönü her geçen gün bir üstüne konuluyor...
beyfendi07
beyfendi07 Yıl önce
Şener Şen Kemal Sunal harika oyuncular Ali Şen rahmetli harika insanlar bir daha gelmez böyle insanlar
Burak Yasar
Burak Yasar 4 aylar önce
Erdal Özyağcılar gibi über bir performansı bile gölgede bırakan bir oyunculuk.. Senin oyunculuğun nasıl tanımlanabilir bilemiyorum Şener Şen.
Cem Günal
Cem Günal 3 yıl önce
Ağlanacak halimize gülmek demek bu olsa gerek.
Xan Xan
Xan Xan 2 yıl önce
Türk dünyasının bir numarası ŞENER ŞEN. 💗
Çıplak Vatandaş - Türk Filmi (Şener Şen) - Uzman Filmcilik
1:22:01
A DAY IN MY DAUGHTER'S LIFE in Alphabetical Order
14:30
ORMANDA BİR GECE | Korku Dolu Anlar
22:48
Emre Gül
görünümler 306 B
Highlights Ajax - Feyenoord | Eredivisie
10:20
AFC Ajax
görünümler 379 B
Enis Arıkan ile 'Ispanaklı Kiş' Yaptık
1:2:24
Danla Bilic
görünümler 499 B
YOKSUL (1986) - Kemal Sunal & Yaman Okay | RESTORASYONLU
1:16:56
Çiçek Film / Şeref Film
görünümler 12 Mn
Talih Kuşu | Kemal Sunal, Yasemin Yalçın | Türk Filmi | Full HD
1:46:54
Erler Film Türker İnanoğlu
görünümler 8 Mn
Katırcılar - Türk Filmi (Kadir İnanır) - Uzman Filmcilik
1:26:11
Züğürt Ağa - HD Ödüllü Türk Filmi (Şener Şen)
1:41:34
Davacı - HD Türk Filmi (Kemal Sunal)
1:19:06
Gülşah Film
görünümler 3,9 Mn
Zootopia Keanu Reeves Detayı
0:19
Filmlerin Gücü Adına
görünümler 279 B
ÇOCUKLARINI REZİL EDEN ANNE-BABALAR!
17:52
TepkiKolik
görünümler 312 B
He cheated and she lost a game! 😅 #shorts
0:20
VovaLika Family
görünümler 6 Mn