Destek, Direnç ve Trend Çizgisi nasıl çizilir?

  görünümler 253,218

Kanaliz

Destek ve direnç kavramları şüphesiz teknik analizin en çok konuşulan konularından birisidir. Fiyat hareketlerini analiz etmenin bir parçası olan bu terimler, analistler tarafından, bir varlığın fiyatının belirli bir yöne itilmesini önlemesi nedeniyle, grafiklerde fiyat seviyelerine atıfta bulunmak için kullanılır.
Destek ve direnç kavramları ilk başta basit kavramlar gibi gelebilir. Ancak grafiklerde bu seviyeler, çeşitli şekillerde karşınıza çıkabilir. Destek ve direnç kavramlarında ustalaşmak aslında göründüğü kadar kolay değildir.
Destek ve direnç seviyeleri, bir grafikte geçerli bir trendin duraklama veya tersine dönme noktalarını belirlemek için kullanılır. Destek, yoğun talep nedeniyle düşüş trendinin durmasının beklendiği durumlarda gerçekleşir. Varlıkların veya menkul kıymetlerin fiyatı düştükçe hisselere olan talep artar ve böylece destek hattı oluşur. Direnç, arz yoğunlaşması nedeniyle bir yükseliş trendinin geçici olarak durmasının beklendiği durumlarda ortaya çıkar. Bir destek ve direnç bölgesi belirlendikten sonra, bu fiyat seviyeleri potansiyel giriş veya çıkış noktaları olarak kullanılabilir. Çünkü bir fiyat destek veya direnç noktasına ulaştığında, iki şeyden birini yapar. Ya seviyeyi geçemez ve geri döner ya da fiyat seviyesini kırarak, bir sonraki destek veya direnç seviyesine ulaşana kadar ilerlemeye devam eder. Bazı işlemlerin zamanlaması, destek ve direnç bölgelerinin kırılmayacağı inancına dayanmaktadır. Bu sebeple, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için piyasa psikolojisini bilmek önemlidir.
Peki destek ve direnç seviyelerini nasıl belirleyebiliriz?
Bunun birçok yöntemi var. Bunlardan bazıları trend çizgileri, hareketli ortalamalar ve Fibonacci Araçlarıdır.
Trend Çizgileri
Finansal varlıkların fiyatı, genellikle yukarı veya aşağı yönlü hareket halinde olduğu için, trend ve trend çizgileri kavramları oldukça önemlidir. Piyasa yukarı yönlü seyrederken, fiyat hareketi yavaşladıkça ve trend çizgisine geri dönmeye başladıkça direnç seviyeleri oluşur.
Trendler, Boğa Piyasası ve Ayı Piyasası olmak üzere ikiye ayrılır. Boğa Piyasası, finansal varlığın yükseliş trendinde olduğu yani fiyatların gelecekte iyimser bir ortamda seyredeceği ve yatırımcıların alıma geçeceği dönemdir. Yükselen Trend söz konusudur. Ayı piyasası, genellikle piyasaların karamsar durumda olduğu, fiyatların uzun bir süre daha düşüş trendinde olacağı beklentisi olduğu durumlarda kullanılır. Düşen trend söz konusudur.
Şimdi dilerseniz grafik üzerinde trend çizgisinin nasıl çizildiğine geçelim. Ekranda Dolar / Japon Yeni günlük grafik yer almaktadır. Görüldüğü üzere parite, 2018 yılı Nisan-Aralık ayları arasında yükseliş trendi içerisindedir.
Bir trend çizgisi, bir grafik üzerinde en az 2 fiyat noktasını birleştirir ve genellikle eğimli destek ve direnç alanlarını belirlemek için ileriye doğru uzanır. Yükselen trend çizerken, söz konusu fiyat noktaları, öncelikle fiyat grafiğinin oluşturduğu diplerde aranmalıdır. Grafiğimizde fiyatların daha yüksek dipler oluşturarak yükseldiği görülmektedir. Trend çizmek için 2 nokta yeterli iken grafikte 5 noktadan oluşan güzel bir yükselen trend örneği yer almaktadır. Bize düşen ise bu noktaları birleştiren bir doğru çizmektir. Bu doğru genellikle mum çubuklarının iğne uçlarından geçirilir. İğnelerin biraz içeride veya dışarıda kalması çok önemli değildir. Gördüğünüz gibi yükselen trend çizgimizi çizmiş olduk. Fiyat hareketini destekleyen pozitif bir eğime sahip olan çizgiler talebin arttığını göstermektedir. Fiyat hareketi bu çizginin üzerinde kaldığı sürece, yükseliş trendi var demektir. Yükselen trend çizgilerine ait alt bantlar, fiyatlarda görülen önemli destek seviyeleridir.
Bir trend çizgisi ne kadar çok test edilirse kırılmaya o kadar mahkumdur. Örneğimizde yer alan trend çizgimiz 5 kez test edilmiştir. Nihayet altıncı denemesinde kırılım gerçekleşmiş ve fiyatlarda aşağı yönlü sert bir hareketlenme görülmüştür. Destek seviyesinin aşağı yönlü kırılmasına “kırıp düşme” anlamına gelen Breakdown denir. Breakdown, yatırımcı için SAT sinyali anlamına gelir. Ancak hatalı sat sinyallerinden korunmak için, kırılımın hacimli gerçekleşmesi beklenmelidir. Bunun için Hacim İndikatörlerinden faydalanabilirsiniz. Grafikte görüldüğü gibi bu sinyalden sonra fiyatlar sert bir şekilde düşmüştür.
Grafikte çizdiğimiz yükselen trend hattını, fiyat hareketlerinde görülen dip seviyeler baz alınarak çizdik. Dip seviyelerin yanı sıra, tepe seviyeler baz alınarak da trend hattı çizilebilir. Bunun için yine fiyat grafiğinde en az iki nokta tespit etmemiz gerekir. Grafiğimizde fiyatların daha yüksek tepeler oluşturarak yükseldiği görülmektedir. Bize düşen ise bu noktaları birleştiren bir doğru çizmektir. Bu doğru genellikle mum çubuklarının iğne uçlarından geçirilir. İğnelerin biraz içeride veya dışarıda kalması çok önemli değildir. Yükselen trend çizgilerine ait alt bantlar, fiyatlarda görülen önemli direnç seviyeleridir.

YORUMLAR
emrah tan
emrah tan Gün önce
hocam 5 dk 15 dk alsat uzerine dusen kalkan tırend videosu apın lutfen
emrah tan
emrah tan 3 gün önce
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ALLAH TUM DİLEGINI HAYIRLISIYLA KABUL ETSIN ALLAH SANA VE AİLENE HİDAYET İMAN HUZUR NASİP ETSİN AMİN
xXEMOXx
xXEMOXx 5 gün önce
Acsel
Çağlayan CÜREBAL
Çağlayan CÜREBAL 8 gün önce
.Emeğine sağlık.
Ercan KARAMAN
Ercan KARAMAN 9 gün önce
Hocam, oncelikle agziniza saglik. Trend cizgisini cizerken fitilleri baz almak mumu baz almaya göre daha mi doğrudur acaba?
Umut
Umut 12 gün önce
helal olsun anlatım ses tonu vs süper teşekkür ederiz
Tuncay Tacyildiz
Tuncay Tacyildiz 13 gün önce
Hocam katkılarınızdan dolayı cok ama cok teşekkür ederim
Muhammed Erdem
Muhammed Erdem 13 gün önce
Güzel anlattınız teşekürler
Osmanlı Torunu
Osmanlı Torunu 14 gün önce
Mükemmel bir anlatım... Tsklr kardeşim
Devrim Düzgün
Devrim Düzgün Aylar önce
Gerçekten çok bilgilendirici bir video . Emeğinize sağlık. Teşekkürler.
Hasan Elmas
Hasan Elmas Aylar önce
Anlatımınız çok güzel, verdiğiniz hizmet gerçekten takdir edilecek bir eğitim. Teşekkürler. :)
murat vargun
murat vargun Aylar önce
Çok güzel olmuş emeğinize sağlık.
hidayet yakut
hidayet yakut Aylar önce
muhtesem bir anlatım
Han
Han Aylar önce
👍
BİYOLOJİNİN FATİHİ
BİYOLOJİNİN FATİHİ Aylar önce
hocam sorum şu destek ve direnç noktalari bakip l fiyatin yükselip düşeceğini tahmin edelibilirmi
Mehmet D.
Mehmet D. Aylar önce
Emeğine sağlık,teşekkür ediyorum.:)
Ahmet Aslan
Ahmet Aslan Aylar önce
Hocam burada emayı hangi değerlerde kullandınız trend desteği olması için? Örneğin 1s lik ve 4slik grafiklerde.
Vahitcan Tekiroğlu
Vahitcan Tekiroğlu Aylar önce
Eline sağlık. Çok faydalı oldu.
Titan
Titan Aylar önce
Boğa kanalında mumların trendi aşağıdan kırması beklenirken sert şekilde yukarıdan kırıyor bunu nasıl açıklayabilirsiniz ? Bunu nasıl deyerlendirmeliyiz ?
Serdar yoldaş
Serdar yoldaş 2 aylar önce
Emeğinize sağlık
Eser Altunyurt
Eser Altunyurt 2 aylar önce
Merhaba destek direnç belirlemek için hareketli ortalama kaç günlük olmalı? 9, 20 , 50 , 200 . Ve bu destek direnç çizgileri örneğin 1 günlükte çizilirse bu çizim 4 saatlik için de 1 saatlik için de aynı mıdır? Veya hangi zaman aralığında çizmek uygundur?
HASAN E
HASAN E 2 aylar önce
Hocam Selamün aleyküm kolay gelsin arkadaşlar herkese selamlar sizlere bir sorum olcaktı ama lütfer bu konu hakkında kesin bilgisi olanay yazarsa sevinirim bu investing isimli forum ve yorum sitesinde coinler ile ilgili bir bilgi paylaşımı yorum veya ileri görüş yorumu yazmak suçmudur cezası varmıdır
Platform Gamer
Platform Gamer 2 aylar önce
Kardeşim bu zamana kadar en az 10 video izledim bunlarla ilgili en az 2 kezde başa sarmışımdır bu videoda çok iyi anladım sonsuza kadar abonenim yolun açık olsun kral adamya aradığım kişi bu işte buu
Hakan
Hakan 2 aylar önce
bırakın bu dümenleri destekmiş... dirençmiş ... indikatörmüş.. birazcık kafası çalışan adam bunların fenomenlerin sahtekarlığı oldugunu anlar. Onchain analiz falan öğrenin bari bu kadar manipülatif bir piyasada kimse senin çizdiğin çizgiden alım yada satım yapmaz. çizgi çizerek para kazanıyor olsaydınız hala çizgi çekiyor olmazdınız :)
M C
M C 2 aylar önce
Direnç çizgilerini KIRMIZI, Destek çizgilerini YEŞİL renkte çizerseniz sanırım daha vurgulayıcı olabilir.
HASAN E
HASAN E 2 aylar önce
Abi sana varya bak bunu bütün kalbimle söylüyorum Allah bin kere razı olsun senden eline diline gönlüne sağlık herşey gönlünce olsun
Akn Yyn
Akn Yyn 3 aylar önce
Allah razı olsun hocam
Rabbim Bizi affet
Rabbim Bizi affet 3 aylar önce
Şimdiye kadar izlediğim en iyi teknik analiz videosu!
crescenteo
crescenteo 3 aylar önce
ÇOK NET NEYİN NE OLDUĞUNU ANLATIR DURUM OLMUŞ İLK KEZ KARŞILAŞTIM BUNLA TEŞEKKÜRLER SAYGILAR
çağan yıldıran
çağan yıldıran 3 aylar önce
👍👏🙂
serkan aykan
serkan aykan 4 aylar önce
Çok güzel bilgiler teşekkür ederiz
Stalker8
Stalker8 4 aylar önce
Valla on numara anlatmışsın hocam emeğine sağlık. bunları birçok kanaldan izledim ama burada daha çok emek var, like ve yorumu8nu atıyorum.
hüseyin Kral
hüseyin Kral 4 aylar önce
👍
Adem Şanlı
Adem Şanlı 4 aylar önce
Hocam bu hareketli ortalama kaç günlük
Sedat Okur
Sedat Okur 4 aylar önce
Grafik uygulamasının adı ne
doguturkey
doguturkey 4 aylar önce
Çok güzel anlatmışsın hocam emeğine sağlık
ZENGİNOĞLU BAKLAVA
ZENGİNOĞLU BAKLAVA 4 aylar önce
Destek veya direnç için kaç periyotluk ema kullanmalıyız?
Kanaliz
Kanaliz 4 aylar önce
20-50-100 ve 200 sık kullanılan aralıklar.
MERT ANIL KUZ
MERT ANIL KUZ 4 aylar önce
Bunları kaç saatlik te bakmamız gerekiyor
Kanaliz
Kanaliz 4 aylar önce
Sıkça sorulan sorular videomuzu izleyin
Nergiz Beyge
Nergiz Beyge 5 aylar önce
harika
Enes Bal
Enes Bal 5 aylar önce
Teşekkürlerʕっ•ᴥ•ʔっ
Cihan Çetin
Cihan Çetin 5 aylar önce
Adam şiir gibi anlattı helal olsun
mustafa küçük
mustafa küçük 5 aylar önce
13 dk video izledim 5 defa reklam çıktı , 🙇
Melcos Melcos
Melcos Melcos 18 gün önce
@Kanaliz hahaha🤣🤣
Kanaliz
Kanaliz 5 aylar önce
Söğüt gölgesinde bir hayrat değil beyim burası
Eylul Masal Ozguler
Eylul Masal Ozguler 5 aylar önce
Bu camiaya yeni katıldım ve onlarca video izlemeye çalışıyorum. hocam gerçekten emeğinize sağlık. izlediğim en açıklayıcı ve anlaması kolay videolardandi bilginizi bizimle paylasmanizda takdire şayan teşekkür ederiz... videolarınızın devamını bekliyorum. saygilar.
Eyyüp Uçkun
Eyyüp Uçkun 5 aylar önce
Peki hocam kaç günlük ya da kaç saatlik grafik baz alınmalı
Kanaliz
Kanaliz 5 aylar önce
"Sıkça sorulan sorular" videomuz size yardımcı olacaktır.
Data Adam
Data Adam 5 aylar önce
abi ben şunu anlamadım, grafiğe günlük değerler, saatlik değerler, dakikalık değerler olarak bakabiliriz. trend çizgileri hangisinde anlamlı olur?
Kanaliz
Kanaliz 5 aylar önce
"Sıkça sorulan sorular" videomuz size yardımcı olacaktır.
sametizxx
sametizxx 5 aylar önce
10 saat konuşşa dinlerim
sametizxx
sametizxx 5 aylar önce
Emeğinize teşekkür ederim hocam
Atabey Kenan
Atabey Kenan 5 aylar önce
Teşkürler emeğinize sağlık
emre yaşar
emre yaşar 5 aylar önce
Çok yalın, sade ve anlaşılır bir eğitim videosu olmuş.. çok teşekkürler..
Sami Yildiz
Sami Yildiz 5 aylar önce
Eline emeğine sağlık, kanalına bugün abone oldum
By Bird
By Bird 5 aylar önce
7 senedir hobi olarak ilgilendiğim, borsa hakkında bir çok kitap okuduğum bu konulara bu kadar derinlemesine ve bu kadar sade anlatıma sahip bir video ilk defa görüyorum. anlatılan bir çok şeyi bilsem de beğenmekten alıkoyamadım kendimi çocuk 10 numara 5 yıldız anlatmış. disslike atanlara anlam veremedim.
Kanaliz
Kanaliz 5 aylar önce
Teşekkür ederim. Dislike atanları anlamak ne mümkün😊
Fiess
Fiess 5 aylar önce
Teşekkürler sağolun emeginize sağlık çok verimli bir içerik olmuş kanalınızdaki ilk izledigim video sağlıkla kalın enerjiniz bol olsun 🐞💐
Oguzhan K Films
Oguzhan K Films 5 aylar önce
PADİŞAHIM İLK VİDEOLARINDAN BERİ İZLERİM İLK VİDEOLARDA BAŞTA ÇIKIP KONUŞMA YAPIYORDUN ŞİMDİ DİREK GİRİYORSUN BAŞTA KONUŞMA YAPSANA KRALIM DAHA SAMİMİ SENİ ÖZLEDİK
Oguzhan K Films
Oguzhan K Films 5 aylar önce
@Kanaliz bu kadar bilgi aldığımız hocamızı görmek isteriz hocam o yüzden
Kanaliz
Kanaliz 5 aylar önce
İnsanlar yüzümüzü görmeye gelmiyor ki! Eğitici bir şeyler izlemek istiyorlar.
VOLKAN KARABULUT
VOLKAN KARABULUT 5 aylar önce
Süper bir anlatım teşekkürler hocam
TannyS
TannyS 5 aylar önce
Bu kadar güzel anlatan görmedim. Diline emeğine sağlık
Cihan Öz
Cihan Öz 5 aylar önce
Bilal bile rahatlıkla anlayabilir, beğendim bu kanalı.
YT
YT 6 gün önce
@Ali Karataş paraları sıfırlayamayan kişi
Ali Karataş
Ali Karataş 5 aylar önce
@ZAMAN YOLCUSU kim bu bilal ya bi bulamadım merak ettim
ZAMAN YOLCUSU
ZAMAN YOLCUSU 5 aylar önce
Kimse o kadar düşük düzeyde anlatamaz 😁
Ariel Ortega
Ariel Ortega 5 aylar önce
hocam eline sağlık güzel bir anlatım olmuş merak ettiğim birşey sorucaktım analiz ettiğiniz grafik 1 Aylıkmı ?
Kanaliz
Kanaliz 5 aylar önce
“Sıkça sorulan sorular” videomuzu izleyin.
Zeynel Çiftgöz
Zeynel Çiftgöz 5 aylar önce
Emeklerinize sağlık.
Ferhat Yagmur
Ferhat Yagmur 5 aylar önce
Hocam merhaba Bi sorun olacak en son metoddaki kırmızı mavi mor ve açık sar çizgilerinin ve renklerin Bi anlamları var mı
k guvenc
k guvenc 5 aylar önce
Teşekkürler
what da f-
what da f- 5 aylar önce
eğitimleriniz gerçekten çok güzel
Burak Akman
Burak Akman 5 aylar önce
Harika bir eğitim videosu, hiçbir soru işareti bırakmadan örnekli ve görsel destekli. Elinize sağlık.Süperdi
Tahir Dundar
Tahir Dundar 5 aylar önce
Çok güzel bir anlatım olmuş. Teşekkürler...
Edmond Dantes
Edmond Dantes 6 aylar önce
Daha büyük bir kitleye hitap etmeniz dileğiyle :) Elinize emeğinize sağlık
Kanaliz
Kanaliz 5 aylar önce
Teşekkür ederim.
Ercan Ozbulut
Ercan Ozbulut 6 aylar önce
Videoyu defalarca izlemeden önce bir sorum var. bu grafik analizlerini kaç günlük veya saatlik çubuklar ile izliyorsunuz ?
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Sıkça sorulan sorular videomuzu izleyin.
Gökay AÇIKYILDIZ
Gökay AÇIKYILDIZ 6 aylar önce
herkese merhaba, hangi program yardımıyla bu çizimleri yapabiliriz?
Gökay AÇIKYILDIZ
Gökay AÇIKYILDIZ 6 aylar önce
@Kanaliz teşekkürler
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
TradingView kullanabilirsiniz.
Erdem Akyollu
Erdem Akyollu 6 aylar önce
Süper
Yakup Çelik
Yakup Çelik 6 aylar önce
Şuana kadar kadar izlediğim en anlamli,kolay anlaşılır,sıkılmadan izlediğim,çok faydalı bir video olmuş.Emeğine sağlık.
halil akın
halil akın 6 aylar önce
emeğinize sağlık hocam
Cizıs Kırayst
Cizıs Kırayst 6 aylar önce
O kadar kanal izledim, herkes bilgiyi ucundan koklatıp eğitim alın bilmeden girmeyin vs vs diye para kopartma peşindeyken bu kanalın videosuna denk geldim ve her şeyi üstelik ücretsiz olarak yayınlamış olduğunu gördüm. Direkt abone oldum, videoları ise izledikçe beğeniyorum. Sosyal medyam yok keşke olsa da paylaşsam, insanlar eğitim adı altında dolandıranlara yönelmese. Çevremdekilere önermekle yetinebiliyorum şimdilik, emeğinize sağlık. 👌 Videoların devamını bekliyoruz hocam🙏
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Keyifli seyirler.
yakup kara
yakup kara 6 aylar önce
BİSÜRÜ VİDEO İZLEDİM TRENT ANALİZİ KONUSUNDA BUKADAR NET ANLATIM DUYMADIM GÖRMEDİM TEBRİKLER
BTN
BTN 6 aylar önce
Çok net anlatım. Teşekkürler
Laser Bahoz
Laser Bahoz 6 aylar önce
hacim indikatorleri nedir acaba?
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Göstergeler bölümüne “hacim” yazarsanız çoğu çıkacaktır. Örneğin denge işlem hacmi, hacim ağırlıklı hareketli ortalama, chaikin osilatörü gibi...
Yusuf Ozyurt
Yusuf Ozyurt 6 aylar önce
Hocam tşk ederiz
Caglar Kavak
Caglar Kavak 6 aylar önce
teşekkürler, çok güzel bilgiler var.
mental soul
mental soul 6 aylar önce
uygulamaları anlatabilir msiniz? mesela binance ta kırmızı, mavi, pemve çizgiler ne demek oluyor? pembe olan hareketli ortalama sanırım
mental soul
mental soul 6 aylar önce
@Kanaliz olsunn üzülmeyin :)
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Üzgünüm 😔
Harun akpınar
Harun akpınar 6 aylar önce
Emeğinize sağlık müthiş anlaşılır ve net bir anlatım.Teşekkürler
Ufuk Dogrul
Ufuk Dogrul 6 aylar önce
Guzel
Hakkı Batmaz
Hakkı Batmaz 6 aylar önce
emeğinize sağlık
Kutlu Kabilesi
Kutlu Kabilesi 6 aylar önce
Bu videoya disslike atmak günah :D
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Estağfirullah:)
Nautilus
Nautilus 6 aylar önce
harika
Berkay Ersoy
Berkay Ersoy 6 aylar önce
Hocam ağzınıza sağlık
Hasan Yasin Türkyilmaz
Hasan Yasin Türkyilmaz 6 aylar önce
Vay be, çok süper bir anlatım. Elinize, dilinize sağlık.
Hasan Yasin Türkyilmaz
Hasan Yasin Türkyilmaz 6 aylar önce
@Kanaliz Bayağı fazla :)
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
@Hasan Yasin Türkyilmaz iki ayda ancak biter o zaman.😄
Hasan Yasin Türkyilmaz
Hasan Yasin Türkyilmaz 6 aylar önce
@Kanaliz Tüm videoları oynatma listesine aldım. Her gün en azından 1 video izlerim. :)
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Siz bir de diğer videolarımızı izleyin 😊
Tunahan Küçükakıncı
Tunahan Küçükakıncı 6 aylar önce
uykum geldi dinlerken
Gökhan Zayif
Gökhan Zayif 6 aylar önce
Keşke okuyarak anlatmasaydın uykum geldi
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Format bu maalesef😔
Alpay Karakoyun
Alpay Karakoyun 6 aylar önce
Harika videoo, ağzınıza sağlık
GÜRAY z
GÜRAY z 6 aylar önce
ağzınıza sağlık hocam çok güzel saede ve anlaşılır olmuş kendi adıma teşekkür ederim.
MUSTAFA K.
MUSTAFA K. 6 aylar önce
teşekkürler emeğinize sağlık.
Cano Mert
Cano Mert 6 aylar önce
İlk videoyı izledim çok başarılı hocam takılmadan anlaşılır şekilde anlatmışınız. Bütün videoları izleyecem inşallah. Eğer analiz örnekleride varsa süper olur. Teşekkürler iyi çalışmalar.
Niyazi Özgencil
Niyazi Özgencil 6 aylar önce
Başarılı bir video çok yardımcı oldunuz. Allah razı olsun. 🙏
merdan tokdemir
merdan tokdemir 6 aylar önce
Güzel kaliteli anlaşılır ellerine sağlık
Ramazan UÇAN
Ramazan UÇAN 6 aylar önce
Çok teşekkür ederim. Ömrünüze ve emeğinize bereket.
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Sağolun hocam. Umarım faydasını görürsünüz.
Serkan GÜMÜŞ
Serkan GÜMÜŞ 6 aylar önce
👍
Beş Dokuz59
Beş Dokuz59 6 aylar önce
faydalı bir içerik olmuş hocam teşekkürler
Erkan ÇOLAK
Erkan ÇOLAK 6 aylar önce
4 saatlik takipte rsi kaç gün seçmeliyiz ve günlük takipte kaç gün tavsiye verirseniz sevinirim
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Ben her iki zaman aralığı için de varsayılan ayarları kullanıyorum.
melek subaşı
melek subaşı 6 aylar önce
Cok iyi anlatim ve videodaki görsellerle destekleme. sagolun
YOURTUBE bro
YOURTUBE bro 6 aylar önce
Vay be, gerçekten rasyonel olarak detaya inen dümdüz eğitici faydalı bir video. Bu kanal artık öğrenmek için favori kanalım. Genelde kripto paralarla alakalı olarak takip ettiğim kanalların hiçbirinde bu işlerin mantığından bahsetmiyor burada 10 dakikada anlatılan hususları 2 dakikada, hangi siteden nereye tıklanarak neye göre yapılacağını söylüyor fakat mantığını bilmeyip rasyonel olmadıkça ciddi bir başarı olmaz ve sürekli başkalarının sözüne muhtaç halde kendi analizini yeterince sağlıklı düzeyde yapamadan kalırız. Aynı konuyla alakalı diğer videolarınızda ise nereden neye basarak nasıl kullanacağımızı anlattığınızı ve başka detayları aktardığınızı tahmin etmekteyim. Çabalarınız için teşekkür ederim taikibimdesiniz.
Kanaliz
Kanaliz 6 aylar önce
Teşekkür ederim. Umduğunuzu bulursunuz umarım.
mert bal
mert bal 6 aylar önce
Değerli bilgiler için teşekkürler
Fatih ŞAHİN
Fatih ŞAHİN 6 aylar önce
Çok kaliteli bir kanal kardeşim. Anlatımın da çok sade ve anlaşılır...
Talha
Talha 6 aylar önce
teşekkürler emeklerinize sağlık
Adele - Easy On Me (Official Video)
5:32
AdeleVEVO
görünümler 41 Mn
SUICIDE SQUAD 2 - ELEŞTİREL PARODİ
9:58
Filmler ve Filimler
görünümler 584 B
Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 5. Bölüm
2:11:49
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
görünümler 942 B
Adele - Easy On Me (Official Video)
5:32
AdeleVEVO
görünümler 41 Mn
SUICIDE SQUAD 2 - ELEŞTİREL PARODİ
9:58
Filmler ve Filimler
görünümler 584 B
Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 5. Bölüm
2:11:49
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
görünümler 942 B
Şerefsiz Ördek Simülatörü
13:15
HUGOLA
görünümler 480 B
Yalancılar Ve Mumları 3. Bölüm 3. Fragmanı
0:52
Yalancılar ve Mumları
görünümler 500 B