Afrika'da kalkınma projeleri yürüten IDEA Universal Derneği'nin hikayesi - Yeşil Doğa 24.07.2021

  görünümler 4,842

CNN TÜRK

2 aylar önce

Doğanın sesine kulak veren Güven İslamoğlu, Yeşil Doğa'da bu hafta Madagaskar'dan Tanzanya'ya sürdürülebilir kalkınma projeleri yürüten IDEA Universal Derneği'nin çalışmalarını ekrana taşıdı. Özellikle su için kilometrelerce yol kat eden kadınların anlattıkları çarpıcı hikayeleri dinledi.

CNN TÜRK TRshow KANALINA ABONE OL ➤ bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: www.cnnturk.com/tv
cnnturk
cnnturkprogram
cnnturk
cnnturkprogr ...
cnnturk
➤ trshow.infoYORUMLAR
Hakan Şener
Hakan Şener 26 gün önce
Resul-i Ekrem: Sadaka'nın en üstünü su teminidir.
İhvan Salik
İhvan Salik 2 aylar önce
Allah sayınızı artırsın
Poyraz Poyraz
Poyraz Poyraz 2 aylar önce
Herkeze güzellik yapıyoruz lakin kendi ülkemizi batırdık suyumuz ekmeğimiz var ağız tadı kalmadı
Yilmaz Karademir
Yilmaz Karademir 2 aylar önce
3:05 İngilizce değil Türkçe konuşki öğrensinler.
Cengizhan Öztürk
Cengizhan Öztürk 2 aylar önce
Bizde yok ette para yokta suda buda bu insanlarda su yok şu akıllı olun
çiler canoğlu
çiler canoğlu 2 aylar önce
Allah emeği geçen herkesten razı olsun.İyi ki iyi insanlar var.
Yeter Sevgili
Yeter Sevgili 2 aylar önce
yanılmıyorsam bu bey hayri dağlı. afrikada yaşamaya başlamış ve yaşadığı köyü değiştirmiş. akıllı köy projesiyle kendisi birleşmiş milletlerden de ödül almış . onlarla bütünleşmiş sevilmiş çok değerli bir beyfendi. kendisi hakkında belgesel izlemiştim.
UNGLAUBLİCH_ 001
UNGLAUBLİCH_ 001 2 aylar önce
TÜRK MERHAMET DAĞITIR, BATI ZULÜM DAĞITIR. ........ YAŞASIN TÜRK MİLLETİ, TÜRKİYE CUMHURIYETİ 💪💪💪
Özkan Zafer
Özkan Zafer 2 aylar önce
Allah binkere razı olsun
Metin özsoy
Metin özsoy 2 aylar önce
Balik yemeyi değil balik tutmayí öğretmek en makbul olanıdır . Kim parasiyla ve hizmetleri ile bu biçare Garibanlara yardım eder veya ettiyse Cennette onlarada Allah Köşkler versin inşallah.Dünyada yaşamanin gayesi , Sevgi, paylaşım, yardım severlikden geçmesi gerek.Yoksa insan Mutluluğu Serapda arar, ve Hayvandan farksız Nefsi için yaşar.
Can Köse
Can Köse 2 aylar önce
Batılı emperyallerin yaptıklarına bakın bizim yaptıgımıza bakın. Abd örtülü bütçesinden para alan içimizdeki çeşitli alanlardaki orda burda ne işimiz var, avrupa-abd bizi gısganieahh v.b lakayit cümlelerle kendi ülkesini milletini küçümseme operasyonları için aldıkları maşalık ücretiyle memleketine engel koymaya calısan cıyanlara ragmen Turkiye evrensel degerlere saygılı, kazandıgı savunma gücünü emperyal niyetlerle değil önce kendini ve bölgesini daha sonra dünya'ya hak, eşitlik dagıtacak yegane ülklerden biri. Ne mutlu Türkiye vatandaşıyım diyene. Doktor kardeşlerim önünüzde hürmetle egiliyorum.Orda olsam veya imkan verilirse hiç bir maddi kazanc talep etmeden calısırım.
ibrahim Abdullah SEMS
ibrahim Abdullah SEMS 2 aylar önce
Es Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Bereketuhu ...
Ali Ehsani
Ali Ehsani 2 aylar önce
Afrika için en büyük yardım orda yatırım yapmak. Bağış onları yok eder. Bir kaç yıl evvel Avrupalılar ayakkabı ve elbise toplayıp onlara gönderiyormuş, oradaki fabrikalar çökmesine de neden oldu. Beleş Nike ve Adidas gelince yerli ayakkabı almamaya başladı
Serdar Şahin
Serdar Şahin 2 aylar önce
okudum tek zekice yorum
Serdar Şahin
Serdar Şahin 2 aylar önce
Açlık ve kıtlık diyorsunuz oysaki Afrika kıtasının doğası bu şekilde oraya müdahale ederek oraların nüfusunun artmasına sebeb oluyorsunuz.Ben buna karşıyım doğanın sistemine müdahil olmak insanlık suçuıdur bir sistemi düzeltirken başka sistemi bozmanın bedeli olur sizi temiz su sağlarsanız oranın nüfusu 10 katlanır. bunuda hesaba katın önce insanları eğitin kültür bilgi seviyesini artırın sonra hizmet götürün doğrusu budur cahil insana temiz su gıda götürrsen sonuç düzünece çocuk olur
Serdar Şahin
Serdar Şahin 2 aylar önce
@Yakup Ersoy ne yaptılar suyu ülkelerinemi götürdüler burak hadiya bilğiniz varsa buyurun konuşun ben bilgiye açıgım!
Serdar Şahin
Serdar Şahin 2 aylar önce
@Kadir 16 Bu insanlara insan gibi yaşamaları için imkanı ben mi vericem bana birisi verdimi_?hangisi mücadele vermiş düzügün bir ülke haysiyetli bir yaşam için_?tek gelişmiş bölgeleri güney afrika onuda beyazlar geliştirmiş istediginiz kadar besleyin imkan verin burakın 3 5 sene sonra aynı düzene geçerler adamalrın yaratılışı böyle!batı yıllarca uğraştı birşey elde edemedi sömürmeden bahsediyorsunuz ingiltere hindistanıda sömürdü çinide sömürdü birçok sömürüsüde haylen var bunlar dışanda gelişmeyen bölge varmı_?
Serdar Şahin
Serdar Şahin 2 aylar önce
@Fırat Fidan Hergün açlıkdan insanlar ölselerdi şuan tartışma konusu insan kalmazdı!Ben insanlara yardım edilmesinin karşısında değilim yorumumu nerenle okudun bilmiyorum yada hangi organınla anladın duygu sömürüsü yapma!Afrika yeni bu hale gelmedi dünya yaratıldıgından beri kuraktır.sisteme müdahale hakkınız yok!o bölgede 500 kişi yaşaması gerekiyorsa 500 kişi yaşamalı !tavşan gibi çoğalıp sonra insan dramından bahsediyorsunuz.Bakınız ülkemize adam suriyeden savaşa kaçmış !burda evlenmiş 5 tane çocugu var!insanlık dramı diyorsunuz peki savaştan kaçan bir mülteci 5 tane çocuk yapar mı_?art arda doğurmuş kadın yahu hiçmi başın agrımadı 150 bin nüfuslu ilçemiz oluverdi 200bin 50 bini sürüyeli bunlar geldiklerinde 20bin kişi yoktular,amaç ne azıcık imkan bulunca çoğalmak mı bende onun için dedim ki doğayla uyumlu yaşamayı öğretim bilgi verip yardımlaşmak gerekir.her açılan kuyu denizden su arıtmak eko sistemi yok eder.konyadaki obrukları araştır istersen sebebini öğren !
Yakup Ersoy
Yakup Ersoy 2 aylar önce
Sen olayı anlamamışsın bundan 200 yıl önce oralarda au sıkıntısı yoktu emperyalistler geldi ve bütün zenginliklerin üzerine çöktü
Kadir 16
Kadir 16 2 aylar önce
Serdar Şahin, keşke bu yorumu hic okumasaydım, sen nasıl bir insansın. Hepimiz insanoğlu olarak dünyaya geliyoruz, lakin hepimiz insan olamıyoruz, bunun en iyi örnekler'inden birisi sensin, yorumu yazdıktan sonra bir defa daha okudun mu? Zaten okumuş olsaydın, yorumunu silerdin. Birde profil'inde Atatürk resimi koymuşsun, Atatürk olsa senden utanırdı. Seninde bu troprakları zamanında ve halen sömüren kişilerden hiç bir farkın yok, bu insanların insana layik bir şekilde yaşamaya hakı yok mu? Yok neymiş doğanın sistemi bozulurmuş. Ona bakar'isen Avustralya'da yaşamaya hiç müsait bir yer değil, ama insanlar oraya yerleşmiş ve hayatlarını orda sürdürüyorlar. Bu Insanlar doğa'ya zarar vermiyor, tam aksine o imkanlar'dan yararlan'mak istiyorl. Bunu yapan'da şerfli, merhametli çalışkan Türkler yapıyor, Allah dünyayı Türk'ün merhametin'den eksik etmesin.
Асия Бектемирова
Асия Бектемирова 2 aylar önce
Ma-sha-Alla! Bereket bolsin Afrikaga! Enbekkor el'...Alla saktasin! Turkiyaga Alla razi bolsin! In-sha-Allah! 🤲
Nusret Seneman
Nusret Seneman 2 aylar önce
Ömrünüz uzun olsun
Arif Tezbasaran
Arif Tezbasaran 2 aylar önce
MASA ALLAH SIZLERDEN RAZI OLSUN !
Sariye Cin
Sariye Cin 2 aylar önce
Su savaşları programında kendisini ve köyün gelişmesi için akıllı köy projesini anlatan mutlubir yüreği izleyip çok şaşırmıştım Hayri bey evini ihtiyaç sahibi birine vermisdi
İrem Güral - Tövbeliyim Aşka
3:25
İrem Güral
görünümler 158 B
Çok Güzel Hareketler 2 - 94.Bölüm
1:59:23
Çok Güzel Hareketler
görünümler 3,9 Mn
CNN TÜRK - Canlı Yayın ᴴᴰ
CNN TÜRK
görünümler 2 B
Yeşil Doğa - 21 Mayıs 2016
42:54
CNN TÜRK
görünümler 8 B
İrem Güral - Tövbeliyim Aşka
3:25
İrem Güral
görünümler 158 B
Çok Güzel Hareketler 2 - 94.Bölüm
1:59:23
Çok Güzel Hareketler
görünümler 3,9 Mn
Yasak Elma 116. Bölüm 1. Fragmanı
1:01
Gönül Dağı 36. Bölüm
2:29:40
Gönül Dağı
görünümler 1,3 Mn
Yargı 6. Bölüm Fragman
0:32
Yargı
görünümler 2,3 Mn
Worlds 2021 Grup Aşaması: 7. Gün - D Grubu
9:48:50