Yunanistan, Ege Denizi'nde mültecileri Türkiye'ye doğru nasıl 'geri itiyor'? | BBC Araştırması

  görünümler 39,502

BBC News Türkçe

2 aylar önce

Üst düzey bir AB yetkilisi BBC'ye, Yunan hükümetinin mülteci ve göçmenleri yasa dışı şekilde sınır dışı etmeyi durdurması gerektiğini söyledi.

İç İşlerinden Sorumlu AB Komiseri Ylva Johansson, Yunanistan’ın mülteci ve göçmenleri deniz ya da kara yoluyla Türkiye’ye doğru ‘geri itme’ politikasını “temel Avrupa değerlerinin ihlâli’ olarak değerlendirdi.

İnsan hakları grupları, binlerce kişinin, sığınma başvurusunda bulunma şansı verilmeden önce Yunanistan'dan Türkiye'ye geri gönderildiğini iddia ediyor.

Yunanistan iddiaları yalanlıyor. Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarakis, bu haberin yayınlanmasının ardından BBC’ye gönderdiği açıklamada, ülkeye yönelik suçlamaların “temelsiz” olduğunu savundu.

Mitarakis, “Yunanistan’a yönelik suçlamalar açık bir şekilde temelsiz ve (göçmen ve mültecilerin ülkeye doğru yola çıktıkları) ülkeden temin edilen görüntülere ve tanıklıklara dayanıyor. Bazıları Avrupa Birliği tarafından olmak üzere bir dizi olay incelendi ve AB’nin temel değerlerinin ihlâl edildiğine dair herhangi bir kanıt bulunmadı” dedi.


BBC Türkçe internet sayfası: www.bbc.co.uk/turkce
Facebook: bbcturkceservisi
Twitter: bbcturkce
Instagram: bbcturkce

YORUMLAR
iltica adayı
iltica adayı 15 gün önce
Sirbistandan avrupaya kacak geçiş vardır ulaş
Ahmet Yilmaz
Ahmet Yilmaz 11 gün önce
Yunandan
Emre bayrak
Emre bayrak 28 gün önce
Almayın ya yeter
Dollars in shoe box
Dollars in shoe box 28 gün önce
Dünyanın çöp bidonu biziz.
Yavuz Ersöz
Yavuz Ersöz Aylar önce
Hiçte Yunanistan'ı kınamıyorum ayvalıklıyım kendim de çok görmüşlüğüm var en iyisini yapıyorlar siz kendi evinize hiç tamamladığınız bir yabancı alırmısınız hadi aldınız yatak odanıza her yere girip çıkmasına göz yumarmısınız madem bizde mülteciler bir sürü ülke gezdim çoğu orta doğu 3. Dünya ülkesi dediğimiz yerlerde eğer dışarıdan geliyorsan kalacağın be yaşayacağım mahalleyi devlet belirliyor ve çok katı kuralları var.
hoppala bayram
hoppala bayram Aylar önce
Adamlar sınırlarını koruyor , olmasi gereken bu sınır namustur
igsamuray
igsamuray Aylar önce
Arkadaşlar cumur başkanı olmak için ne yapmak lazım 7 sınıfa kadar okudum eğer olursam 1 tane bırakmam kalmari icinde ekstra ücret vermeleri gerekecek diye bir kural koyarim bana akil verirmisiniz??
DOKTOR ADAY ADAYI
DOKTOR ADAY ADAYI Aylar önce
Ilk önce muhtarlığa adaylığını koy, - Yeni cami yapacam de, eski camileri restore ettirecem de -kuran kursları açacam de -yol yapacam de Bunları vaat olarak sunarsan, %80 oranla kazanırsın. Sonra belediye başkanlığına adaylığını koy, yine aynı vaatleri sun. Sonra cumhurbaşkanlığına adaylığını koy, "vatan millet sakarya" de birde cami yapacam de. Böyle yapıp da seçilmezsen sülaleme küfret.
Ozan Şan
Ozan Şan Aylar önce
Yunanistana hrlal olsun herkezi almıyor bizim gibi çöp çatan değil!
derin den
derin den Aylar önce
Yunanistan'a saygım arttı. Ülkesini seven ülkesine sahip çıkar. Bizim gibi geniş değiller. Binlerce Afganlı genç erkek her gün Türkiye'ye giriyor. Godoş gibi seyrediyoruz.
Batheand Yıldız
Batheand Yıldız Aylar önce
ellerine sağlık. o ses dalgalı aletleri ithal etmeliyiz. yunan kardeşlerimiz işi çözmüş. tüm sınırlarımıza koyalım, afganları yollayalım.
Batheand Yıldız
Batheand Yıldız Aylar önce
suriyelileri de unutmamak lazım. ve libya'lıları da.
ViLLaPar0s
ViLLaPar0s 2 aylar önce
They are using the Greek rescue to enter to EU. This is illegal. Whoever seeks asylum, can present himself in Greek borders and apply for asylum. In the meantime, Turkey is a democratic and safe for migrants country, right?
Human Nature Dictates the Downfall of Humans
Human Nature Dictates the Downfall of Humans 2 aylar önce
Herkesin sınırı bizim sınırımız gibi değil. NAMUSU VAR BAZI SINIRLARIN.
Panah Ibrahim IELTS Instructor
Panah Ibrahim IELTS Instructor 2 aylar önce
Türkiye'ye qeyri türk dövlətlerinden bu şekilde düzensiz miqrant alan hökumətin sülaləsinin ******** !
Skarner The Crystal Vanguard
Skarner The Crystal Vanguard 2 aylar önce
Ingleteras BBC LIBELOGRAFE ARZAN PROVOCATERS. 12 NOTICAL MLS FROM ELLIS PONDOS TO THRAKIKOS PELAGOS ALL AIGEAN AND PART OF EAST MEDYTERANEAN OCEAN HELLENIC AND CYPRIOTTERITORIAL WOTERS
ERALP KALE
ERALP KALE 2 aylar önce
Sınır namustur sözünü layığı ile yerine getiren yunan otoritelerini alkışlıyorum.
eray DURMAZ
eray DURMAZ 2 aylar önce
avrupa birliğinini ortak kararı hiç bir avrupa devleti mülteci alamaz almaz adamlar mülteci yasası çıkardı siz düşünün artık
Atakan
Atakan 2 aylar önce
Helal olsun yunanlara. sınırlarını folloş etmemişler.
Nilbert Sahra Erisen
Nilbert Sahra Erisen 2 aylar önce
Gelmeyin, gelmeyin artık bunaldık daraldık. Ülkenizdeki savaş sizin savaşınız. Biz kendi savaşımızı verdik dedelerimiz anneannelerimiz bizim için bedel ödediler. sizde kendi ülkeniz için savaşın, sonraki nesillere kazandığınız ülkenizi aktarın. İstemiyoruz SİZİ İSTEMİYORUZ. Benim bu ülkem için ödediğim vergimin benim için harcamasını istiyorum sizin için değil.
wafer w
wafer w 2 aylar önce
Yunanistan kendi halkını düşünerek davranıyor davranışları doğru olmasada kendi vatanlari için doğru olanı yapıyorlar bizimde aynı tutumu sergilememiz gerekiyor Çanakkale Sakarya'da sarikamista ve bir çok savaşta 14 15 yaşında şehitlerimiz oldu bunların canı dahami değerli bizim şehirlerimizden
YKS TAYFA
YKS TAYFA 2 aylar önce
Keşke habere mültecilerin botlarını patlatmak için demirle vurma görüntülerinide koysaydınız ve biraz geç olmadı mı bu haber?
Batu han
Batu han 2 aylar önce
Yunanistana helal olsun. Örnek vatandaşını koruyan bir devlet. Orası türkiye gibi dingonun ahırı değil ki sorgusuz sualsiz ülkeye alsınlar. Terörist midir, tecavüzcü müdür, sabıkalı mıdır bilmeden alsın. Ülkesinin ekonomisini, sosyolojisini neden bozsun. Kendi vatandaşına karşı sorumluluğu var yunanistanın. Mülteci olayı yunanistanın işi değil bm nin işidir. Türkiye hükumeti gibi kerizini başka ülke de bulamazsınız. Boş yapmayın
Yasin Sakarya
Yasin Sakarya 2 aylar önce
Arkadaş biz nasıl tanımadığımız birnin evine öyle pat diye dalamiyorsak hiçbir multecide hiçbir ülkeye öyle kaçak dalamaz Yunanistan haklı vurup denize atması lazım hırsız mi katil mi terörist mi ne bilcen bizim iktidara anlat bide bunu
# Letha
# Letha 2 aylar önce
Gelişmiş medeniyetlerin Merkezi, AB' değerlerinin korunmasında Kalkanlı Bizans askerleri olarak yasa dışı görev yapan Yunan güçlerini en derinden Kınıyorum.
ali şaşmaz
ali şaşmaz 2 aylar önce
Az bile yapiyorlar
Okan Kapici
Okan Kapici 2 aylar önce
Viva Türkiye 🇹🇷
Carre4Saa
Carre4Saa 2 aylar önce
yunanlara hll olsun en doğrusunu yapıyolar ülkesine terörist girmesini ve halkının katledilmesine göz yummuyorlar bravo yunanistan
Carre4Saa
Carre4Saa 2 aylar önce
trt niye böyle şeyler paylaşmıyo kapatılsa daha faydalı olur bide vergi ödüyoz
Maviş
Maviş 2 aylar önce
Yunanlıları ilk defa taktir ettim halkının refah demografik yapısını düşünüyor bizim gibi halkına sırtlarını dönmemişler bizim buralar ağırdan farksız yol geçen hanı helal olsun
Trance4Infinity
Trance4Infinity 2 aylar önce
Bunların arasına karışıp bende Avrupa'ya kaçacam sonunda o raddeye getirdiniz cnm ülkemi.
Kağan
Kağan 2 aylar önce
İste vatan savunmasi boyle yapilir. tsk hudut nasil korunuyor bilmiyorsa yunan silahli kuvvetlerinden ders alabilir
Fatih Günaydın
Fatih Günaydın 2 aylar önce
Ya iyi haber yapıyorlar kardeşim de ben zaten benim insanımın ne düşündüğünü biliyorum. Aynı haber ana kanalda var ama yorumlar kapalı. Peygambere küfürlerin ifade özgürlüğü sayıldığı batı avrupaya youtube yorumları mı fazla geldi. Açın yorumları bakalım medeni Avrupa toplumu ne düşünüyormuş değil mi?
AI PLAYING
AI PLAYING 2 aylar önce
Kanal İstanbul yapılacağına sınırlara yer altı tüneli yapıp mafyayla insan kaçakçılığına başlasanız diyorum.
Mustafa Öz
Mustafa Öz 2 aylar önce
Enayi değiller ki...
🌿Mikhael
🌿Mikhael 2 aylar önce
Yorumlardaki ırkçı ve kötü yorumlar için ülkemdeki sığınmacılardan halkım adına özür dilerim. Burada hepimize yetecek yer var, sizleri ölüme terk edemezdik.
Jamis Swift
Jamis Swift 2 aylar önce
Suriyeli afgandan sonra afrikali multeci geliyor yeter ya
Sevim Durgun
Sevim Durgun 2 aylar önce
Neden ülkelerini terkediyorlar neden biz çokmu iyi yaşıyoruz sanıyorlar
OĞUZ-HAN TARIK ÖZ-ATA
OĞUZ-HAN TARIK ÖZ-ATA 2 aylar önce
Aynı haberi bbc'nin uluslararası tüm medya kuruluşlarında yayinlamanızı bekliyoruz. Türke yani bana Türk propagandası yapmanıza gerek yok. Dünyaya duyurun o kafî...
Türkiyede Türklerden İyi Yaşayan Suriyeli
Türkiyede Türklerden İyi Yaşayan Suriyeli 2 aylar önce
Ülkemiz mükemmel bir şekilde uçuruma sürükleniyor ama halk uyuyor
Fatih Karaaslan
Fatih Karaaslan 2 aylar önce
Yunanı yunanistanı sevmem ama adamlar sınırlarını koruyor. Gerçi o sınırlar da tartışılır..
Ege Kıraç
Ege Kıraç 2 aylar önce
Cidden Yazık Ne Hale Geldi Ülke Kaç Kere Söylendi Sınırlar Kapatılsın Diye Yazık Başka Diyecek Bişey Yok
Dim M
Dim M 2 aylar önce
BBC is echoing Erdogan propaganda and at the same time keeps deleting my comments.. Very shady
Oğuz SAVAŞ
Oğuz SAVAŞ 2 aylar önce
Suriyeliler, Afganlılar ve diğerleri gelecekte Türkiye için beka sorunu olacaklardır. Suriyelilerde birden çok kadınla evlilik var ve genelde çocuk sayıları 10 civarı. Gelecekte Türkler Anadolu'da azınlık durumuna düşebilir. Eğer AB insan haklarına önemsiyorsa bütün sığınmacılar AB'deki ülkelere eşit bir şekilde dağıtılsın. AB Türkiye'ye para veriyor sığınmacıları Türkiye'de tut AB bırakmama şartı ile. İktidarda gelen Milyar Eurolardan memnun. Olan yoksul Türk halkına oluyor.
x yz
x yz 2 aylar önce
Gelişmiş bir toplum kendisinden geri olan bir toplum ile yaşamak zorunda değildir, her devletin önceliği kendi vatandaşlarının güvenliği ve refahıdır, Yunanistan doğruyu yapıyor fakat fazlaca sert davranıyor, sınırlar bir ülkenin namusudur.
Oguzhan
Oguzhan 2 aylar önce
barbar yunanistan
Mesut Maskan
Mesut Maskan 2 aylar önce
Geçen gün avmde markete girdim, 3 tane arap genç bağıra bağıra arapça konuşuyorlar, sonunda onlardan biri yanımda gelip şarkı söyleyip halay çekmeye başlayınca, bir bağırdım “heyy burası arabistan değil” diye, gözüne far tutulmuş tavşan gibi bakakaldı. Eee alışmışlar bizim milletin korkaklığına, herkes “aman boşver ben muhatap olamayayım” diyor, bunlar da ondan cesaret alıyorlar. Halbuki Almanlar dayak yiyeceğini bilse bile o anda lafını esirgemez.
Ceyhun Yilmaz
Ceyhun Yilmaz 2 aylar önce
Bizim bakan dezenformasyon yapıyor dedigi bbc turkce izleyin bir tane bile yalan haber yok. bizim vergilerimizle borozanlık yapan trt utanır mı? hic sanmam...
Nusret Kutlu
Nusret Kutlu 2 aylar önce
Mültecilere yapılması gereken şey tam olarak budur. Bu ırkçılık değil, milli güvenlik meselesidir. Eğer İngiltere bu ülkelere komşu olsaydı, İngiltere de aynını yapardı.
Atilla Göktan+Listen Turkey = Live Radio Stations
Atilla Göktan+Listen Turkey = Live Radio Stations 2 aylar önce
👀.
Gök Börü
Gök Börü 2 aylar önce
Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Sinan Bozkurt
Sinan Bozkurt 2 aylar önce
1
T.C hüseyin k
T.C hüseyin k 2 aylar önce
Bizden akıllılar neden alsinlarki
Çetin hakan
Çetin hakan 2 aylar önce
El Turci Di Magnificento
El Turci Di Magnificento 2 aylar önce
Yunana iteleme terimi burdan mi çıkmış
just checking
just checking 2 aylar önce
Yunanistan'in tutumunu en basindan Turkiye yapmaliydi bence, sinirlara tampon bolge olusturup multeci kampi olusturmak cok zor olmasa gerek ama reis tersini yapti ve istanbulda ankarada bombalar patladi olan Turk milletine oldu
Furkan Colak
Furkan Colak 2 aylar önce
Yunan haklı. Gelenler din kardeşi değil dini olarak bakarsak. Milliyetçi olarak bakarsan Yunanlılar arap aşığı millet değil yani doğal olarak ve son olarak sınır namustur sen kucağında bebe ile bota binebiliyorsan geride dönebilirsin!
Abdül-Hamid Naddaf
Abdül-Hamid Naddaf 2 aylar önce
Yorum yazanlarda öyle ırıkçılık var ki, yazık. gerçekten çok üzültü. kardeşim bunlar kendi ülkelerini kim mahvetti bliyormusunuz? afrika'da öyle doğal kaynaklar var ki.. Avrupa şirketleri onları çalmasaydı , başlarına çeteler kurmasaydı, şu an onlardan kimse canını bota atamaz. Kimse demesin kendi ülkelerini savunmamışlar, Sizde lirayı düşerken ekonominizi battarker bir şeyi yapmadınız. birde savaş başınıza gelirken bir şey yapmayacaksınz, çünkü artık savaşlar kılıçla olumuyor, jetle oluyor roketle oluyor ve gıdayla ya da ekmekle oluyor. bir de bir şey söyleyim mi size,, siz kendi dedelerinizi sorarsınız çoğunuz göç nesillerden birisiniz ya da dedelerinizi bırakın DNA yapın bence, yaşadığınız toprakta ait olamdınıza şaşıracaksınız, Ayıp bii vallah ayıp. İnsan istediği yerde yaşabiliyor, bu toprakalar bu dünya allahın mülküdür, 100 yıl sonra bugünkü doğdu çocuk olmayacak. Avrupa ve ABD ,,, Afrika ya da libya ya da suriyeyi kullanmaktan uzak dursun. mülteci sorunu hemen hemen bitecek. Suriye hakkında unutmayın, ümmevi camisinde bayram namazını kim kılacaktı, eeeeh kılmadığı için şu an vergi ödemektesiniz
A E
A E 2 aylar önce
Yunanlar Türkler gibi değiller, ülkelerine kimin girip kimin giremeyeceğine kendileri karar veriyorlar.
Kim Ibra Him
Kim Ibra Him 2 aylar önce
Türkiye'ye doğru itmeleri dışında Yunanistan Doğru olanı yapmış.
C T
C T Aylar önce
​@gökhan yılmaz Batı ve batı ile iş yapan AKP yüzünden. Bunu neden unuttunuz? AKP yıllarca ÖSO'yu donatıp besledi ve Suriye'yi bölmesi için çalıştı. Suriye'den Türkiye'ye göçe teşvik etti, otobüsler kaldırıldı insanlar taşındı Türkiye'ye. Dindar muhafazakar seçmenin AKP'ye olan desteği yüzünden, bugunü sınırımızda terör örgütleri var, içimizde mülteci sorunu var. Dindar muhafazakar seçmen bize yıllarca bu insanlar kardeşimiz yerleri burası dedi. Şimdi sen çıkmış "mültecilerin olması gereken yer avrupadır" diyorsun? Kime ne laf anlatıyorsun?
C T
C T Aylar önce
@gökhan yılmaz Türkiye'yi savunuyoruz zaten. Ki bunu yapmak için iktidara karşı olmak gerekiyor çünkü iktidar yakında Türkiye'yi çökertecek
Kim Ibra Him
Kim Ibra Him 2 aylar önce
@d e Kimse almaz. Alanda misafir olarak alıp postalar, bizimkiler alıp bide vatandaş yapıyor üstüne
d e
d e 2 aylar önce
@Kim Ibra Him türkiye ye itmeleri onlar açısından doğru aga bunları tr den başka hangi enayi alır
Kim Ibra Him
Kim Ibra Him 2 aylar önce
@gökhan yılmaz Türkiyelik bir durum yokki. Mültecileri Türkiyeye itmeleri yanlış ama Yunanistanın Mültecileri Yunanistana Almamaları Doğru bir hareket dedim, Bence sen İzlediğini ve Okuduğunu Anlamayan beyinsiz biri olduğun için kafan basmadı.
İrem S
İrem S 2 aylar önce
Hudut namustur. Biz namusumuzu koruyabiliyor muyuz ?
ismail ç. emiroğlu
ismail ç. emiroğlu 2 aylar önce
ırak'ın, suriye'nin, afganistan'ın, libya'nın, afrika'nın anasını ağlattınız. yaşanmaz hale getirdiniz. bu garibanları da alacaksınız. yunanistan'ı öne atıp bu işten sıyrılamazsınız. yunanistan kendi ayakları üzerinde zor duran saçma sapan bir devlet ki devletliği bile tartışılır. yüz yıldır yediğiniz hurmalar bir gün sınırlarınızı tırmalar.
Balixs
Balixs 2 aylar önce
Bence kısırlaştırılmayı kabul edenler girebilmeli.
Numan Değirmenci
Numan Değirmenci 2 aylar önce
Yunanistan dibine kadar haklı. Gitme kardeşim neden gidiyorsun kabul edilmediğin yere ?
Numan Değirmenci
Numan Değirmenci 2 aylar önce
@gökhan yılmaz hocam hepimiz biliyoruz batılı devletler olduğunu ama sen bugün düşmanından aman diler misin ? Müslüman halkların siyaseti daha farklı olmalı
gökyüzündekisoruisareti
gökyüzündekisoruisareti 2 aylar önce
Atin abi atın mülteciler diyarı oldu zaten ülke
Γιαννης Σταυρου
Γιαννης Σταυρου 2 aylar önce
GREECE LOVE
Mhmd Mhmdv
Mhmd Mhmdv 2 aylar önce
Aferin DW Türkçe gibi yanlı haber yapmamışsınız.
B.Burak Yildiz
B.Burak Yildiz 2 aylar önce
bizde akbil basan geçiyo dicem o bile yok dümdüz yaya olarak geçiyolar :D
DERYA AKTÜRK
DERYA AKTÜRK 2 aylar önce
Yunanlar iyi yapıyor
Hz Mühimmat
Hz Mühimmat 2 aylar önce
herkesin ülkesi yolgeçen hanı değil . almamak istemeleri normal.
Yusuf Erdem
Yusuf Erdem 2 aylar önce
En iyisini yapıyorlar bizimkilerde doldurmaya devam etsin
Semih Akıncı
Semih Akıncı 2 aylar önce
Gelişi güzel göç almak her ülkenin demografik yapısını bozar. Demografik yapının oynanması da şakaya gelmez. Bir anda ülkedeki hakim kültür ve dil değişime uğrar kısa süre içerisinde. İç savaşı bile bulabilir böyle değişimler. Osmanlı İmparatorluğu bunca bölgeyi elinde tutmasına rağmen, ülkenin demografik yapısını asla bozmadı. Maalesef Türkiye şu an ateşle oynuyor farkında değil. Yunanistan'ın yaptığı muamele insani değil ama refleksini anlayabiliyorum. Nüfusları 10 milyon civarında, daha birkaç sene önce ciddi ekonomik buhran yaşadılar. Ülkenin seviyesi zaten gelişmemiş, halkı bizimkinin hristiyan versiyonu. Hatta yer yer daha beter. Şimdi kendisinden tamamen farklı bir kültürü, ve dili olan orantısız bir nüfusu ülkesine dahil ederse, ciddi sıkıntılar baş gösterecektir. Tıpkı şu an bizde olduğu gibi. Bence yapılması gereken belli. Eğer mülteciler içinden iş gücü talep eden ülkeler varsa, bir şekilde onlara transfer edilebilir. Bence bu tarz eğitimsiz, kendi kültüründen uzak ve gelişmemiş toplumları kolay kolay hiçbiri kabul etmeyecektir. Eğer talep yoksa da AB ülkeleri hep birlikte yaptırım uygulamalı bu kaçan mültecilerin ülkelerine ve hatta bunları orantısız ülkesine alarak, AB sınırlarını tehdit eden sevgili iktidarımıza.
Hz. Joker
Hz. Joker 2 aylar önce
Kesin önlem alınmazsa 20 yıla Türkiye, 50 yıla da Avrupa gömülür bu mülteci akınlarıyla.
Mert Mert
Mert Mert 2 aylar önce
Yunanistan in almaması normal adamlar AB'ye bağlı Türkiye ise hâlâ orta doğu ülkesi
SULTAN İLDENİZ
SULTAN İLDENİZ 2 aylar önce
Icime sular serpiyorlar. Dogru olani yapiyorlar.
Ozzie Uygun
Ozzie Uygun 2 aylar önce
Bunu Yayınlasana İngiltere’de. Türkiye içinde bilinen bir gerçek zaten.
romulus agustus
romulus agustus 2 aylar önce
Helal olsun sınırlarını koruyan yunanistana .
Dim K
Dim K 2 aylar önce
Smugglers propaganda and Erdogan propaganda video . Well done BBC 👎
öleceğini bile bile halay çeken TC vatandaşı
öleceğini bile bile halay çeken TC vatandaşı 2 aylar önce
Do you think that is something bad? This is a good thing for me,Countries don't have to take those people, the country's citizens don't have to live with these assets. This is something that protects the country and country's citizens. Most of the are the poor, they will illegally to live. So even if this media was lie 'they are just defend the country, i want to wish was every country can do this thing.
MUSTAFA ÇEBİ
MUSTAFA ÇEBİ 2 aylar önce
Bundan bi 10 sene sonra suriyeliler ve diğer mültecilerin yoğun olduğu yerlerde bırakın yaşamayı sokağa çıkıp gezemicek hal alınca o zaman anlarsınız yunanistanın neden böyle yaptığını. Ortadoğunun ne kadar pisliği varsa topladık. Önümüzdeki yıllarda bunun acısı çıkıcak fazlasıyla. İzleyinde görün.
2020 MoveMent of EnlightenMent
2020 MoveMent of EnlightenMent 2 aylar önce
10 milyonluk Yunanistan zaten alabileceği kadar mülteciyi aldı. Ayrıca bu insanlar savaş mültecisi değil. Ekonomik yasa dışı göçmenler. Bu insanlar Türkiye'de zaten güvendeler ve buna rağmen daha iyi yaşam için göç etmek istiyorlar. Eee ? O zaman ben de kötü şartlarda yaşıyorum bende bunlar gibi göçeyim?
B Bicmen
B Bicmen 2 aylar önce
Bu şekilde canla başla kendi ülkelerinden kaçmıyorlar, Türkiye den kaçıyorlar...
Mehmet Metin
Mehmet Metin 2 aylar önce
Mülteci ülkesinde sorun yaşıyor, yaşam şartları iyi değil belki, ama sırf yaşam şartları iyi değil diye bütün herkes Türkiye'ye gelirse biz de biteceğiz. Bakınız Yunanistan almıyor, çünkü ardınının kesilmeyeceğini biliyor. Böyle sert davrandıklarını bildikleri için de çoğu insan cesaret edemiyor. Türkiye'ye bakarsak, sanki İstanbul'dan Kocaeli'ye gider gibi geliyorlar. Tamam biz de kotü davranalım demiyoruz ama 3,5M'u aşkın Suriyeli mülteci de gerçekten fazla... Özellikle şu zor zamanlar geçirdiğimiz dönemde gözümüze batmaya başladılar. Umarım kimse mâdur olmadan bu sorun çözülür. Hem onlar rahat bir şekilde gidebilir, hem de biz rahat bir şekilde gönderebiliriz.
Nejat Acar
Nejat Acar 2 aylar önce
keşke bizde yapsaydık
sbsidnejekebdje
sbsidnejekebdje 2 aylar önce
avrupa sinirlari bi acsa surilerin arasina siyrilip bende kaccam
bia nyks
bia nyks 2 aylar önce
mülteciler virüsten daha tehlikeli
bia nyks
bia nyks 2 aylar önce
Dışarı çıkıyorum türkçe konuşan yok tabeleya bakıyorum türkçe değil isgal edilmisiz sanki
bia nyks
bia nyks 2 aylar önce
Türkiye hayır kurumu değildir. ölseler bile umrumda değil yeter artik geri gonderilsinler ülkelerine
bia nyks
bia nyks 2 aylar önce
İyice açık sulara bırakın geri donemesinler kurtulamasinlar
Zeus
Zeus 2 aylar önce
Vatansever Yunanlılar helal olsun ne idigu belli olmayan cer çöpü ulkelerine almıyorlar
Rile Preldżić
Rile Preldżić 2 aylar önce
Bizim polis sınır kapatacagina üniversite kapısı kapatıyor
Jakob Rahemi
Jakob Rahemi 2 aylar önce
😠😠😠😠😠
Övünç Bakkaloglu
Övünç Bakkaloglu 2 aylar önce
Avrupa bu göçmenlik ve mültecilik hususunda çok daha sert ve caydırıcı önlemler almalı. Biz mi? Bizi geç, burası artık Osgiliath, umut bu topraklardan gitti.
M.Necati Sepetcioglu
M.Necati Sepetcioglu 2 aylar önce
Tamam guzelde BBC Greek diye bir kanal varsa oradada bu vidoe yapildiysa tebrik etmek gerekir. BBC Turkce'ye yapilmis olmasi birsey ifade etmez. Saygi ile.
Ahmet Sezgin
Ahmet Sezgin 2 aylar önce
Hudut namustur
Xrhstos Lalalala
Xrhstos Lalalala 2 aylar önce
Turkish lies
Xrhstos Lalalala
Xrhstos Lalalala 2 aylar önce
@öleceğini bile bile halay çeken TC vatandaşı i aggre with you
öleceğini bile bile halay çeken TC vatandaşı
öleceğini bile bile halay çeken TC vatandaşı 2 aylar önce
Do you think that is something bad? This is a good thing for me,Countries don't have to take those people, the country's citizens don't have to live with these assets. This is something that protects the country and country's citizens. Most of the are the poor, they will illegally to live. So even if this media was lie 'they are just defend the country, i want to wish was every country can do this thing.
Chuck Martin
Chuck Martin 2 aylar önce
Yunanlar akilli millet, bizim gibi enayi degil.
Fatih Okuyucu
Fatih Okuyucu 2 aylar önce
Yunanistan gibi olmazsak 20 yil sonra turkler sadece devlete memur olacak. Tuccarimiz suriyeli, bilsimcimiz afgan seyyar saticilarimiz afrikalı olacak. Y kusagı ve Z kusagında ki genclerimizin cogu da Avrupa nın Asya’nın ve Amerika’nın refah seviyesi yuksek ulkelerıne legal ve ya illegal yollardan goc edecek . Kalanlarıysa muhalif oldukları her konudan dolayı hapse girecek ve ya Yargılanacak. Malesef bu süreç Bogaziçi meselelerinde çoktan bu evreye girdiğimizi gösterdi bizlere. Tabi ki kimseye kursun sıkılmasın ama temel manada sınır güvenliği demek demografik yapıyı korumak demektir…
Σεμίχ
Σεμίχ 2 aylar önce
Yunanistana helal olsun nasıl koruyorlar kendilerini
Nihat 4K
Nihat 4K 2 aylar önce
Yani Türkiye dünya gücü bölge gücü değil demek, kimse siklemiyor Türkiyeyi, Yunanistan emirleri Almanyadan alıyor mültecileri geriye kaktır, kampa şutla veya Türk sularına kaktır diye, emir büyük yerden, Almanyada akdeniz sularında cirit atıyor
Πραιτοριανός
Πραιτοριανός 2 aylar önce
It's not our problem that you can't protect your borders Turks and so the Afghans , Pakistanis , Iranians and from the whole Africa are entering in your country illegally without problems. We are protecting our borders . If you can do the same.
lemon
lemon 2 aylar önce
size kızmıyoruz. bir kaç yorumu çevirebilirsen anlayacaksın. bizler kendi ülkemize kızıyoruz. ülkemizi bu hallere sokanlara kızıyoruz. ülkeniz en iyisini yapıyor ve halkını koruyor. saygı ve sevgi ile kal. komşum.
Etain Char
Etain Char 2 aylar önce
Well done dude. you guys saved ur area thats the important thing. Bravo..
Lord of Taylanus
Lord of Taylanus 2 aylar önce
Ben de bir Avrupa Birliği vatandaşı olsam kesinlikle bu Ortadoğu artıklarını istemezdim . Keşke aynısını bizim ülkemiz de yapsa. Her şeyi geçtim bir insan bu sefaletin içinde neden çocuk yapar ki...
Emirhan Çe
Emirhan Çe 2 aylar önce
Galatasaray mevzusu oldu ya yunan videosu paylaşalım iyi izlenir.
Yavuz Aksu
Yavuz Aksu 2 aylar önce
Adam seni toprağına almak zorunda mı hiç yanlış bir şey yok bence
Bilmem Mi?
3:07
Sefo - Topic
görünümler 47 B
ITZY “LOCO” M/V
3:53
JYP Entertainment
görünümler 32 Mn
İbrahim Selim ile Bu Gece #80 Enis Arıkan, Yaşlı Amca
1:22:12
Zorlu Performans Sanatları Merkezi
görünümler 408 B
Mülteci krizi: Gitmeyenler
12:06
BBC News Türkçe
görünümler 140 B
Suriye'de savaşın dönüm noktaları
11:22
BBC News Türkçe
görünümler 313 B
TÜRKİYE-YUNANİSTAN SINIR HATTI #1
7:25
Harita İnceleme
görünümler 3 B
Mülteci krizi: Sınırda 'çıkış yolu' arayışı
15:07
BBC News Türkçe
görünümler 280 B
Elektrik ve doğalgaza yapılan son zamlara halk ne diyor?
10:03
Bilmem Mi?
3:07
Sefo - Topic
görünümler 47 B
ITZY “LOCO” M/V
3:53
JYP Entertainment
görünümler 32 Mn
İbrahim Selim ile Bu Gece #80 Enis Arıkan, Yaşlı Amca
1:22:12
Zorlu Performans Sanatları Merkezi
görünümler 408 B
Sadece Dubai'de Görebileceğiniz İnanılmaz 8 Araba
6:58
Yoksa Duymadın Mı?
görünümler 39 B
Camdaki Kız 13. Bölüm Fragmanı | "Yüz Yüze..."
1:13
Yargı 2. Bölüm 2. Fragman
1:02
Yargı
görünümler 1,6 Mn
Aşk Mantık İntikam 15. Bölüm Fragmanı
0:38
Aşk Mantık İntikam
görünümler 2,8 Mn
Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme 263. Bölüm | 24 Eylül 2021
1:59:14
Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme
görünümler 303 B