Para Limitsiz, Zaman Limitli… | Maçkolik’in Kurucusu Erdem Yurdanur Kimdir?

  görünümler 225,992

StoryBox

StoryBox

5 aylar önce

StoryBox’ın bu haftaki konuğu Maçkolik’in kurucusu Erdem Yurdanur… 1995’te bilgisayar mühendisi 6 arkadaşın Arçelik’ten istifasıyla başlayan hikayede müthiş bir girişimcilik serüveniyle devam etti. Yurdanur; Beygir.com ve ardından Mackolik.com’u kurup, en önemli spor sitelerinden biri haline getiren 6 arkadaşın hikayesini anlattı. Maçkolik’i en iyiler arasına nasıl soktuklarını, kırılma anlarını ve satıldığı döneme kadar her şeyi aktaran Erdem Yurdanur, “Maçkolik’i yaparken şunu hedefledim; futbolun Wikipediası olmak istiyordum. Futbol tarihini biz yazdık diyebilmek çok övündüğüm bir şey” sözlerini sarf ediyor.
StoryBox'ı diğer mecralardan takip etmek için;
TRshow: bit.ly/2V8w0Ww
Instagram: storyboxweb
Twitter: StoryyBoxx?s=20
----------------------------------------------------------------------
StoryBox, Türkiye’yi anlatan insan hikayeleri üreten yeni bir medya mecrasıdır. Çalışmalarına Aralık 2019’da başlayan StoryBox ve ekibi yeni dünyada yeni medyanın tüm unsurlarını kullanarak bundan sonra her Perşembe karşınızda olacak. Girişimcilikten spora, güncel konulardan yeni dünyaya kadar birçok alanda yaratıcı kurgu ve müzik kullanılarak belgeseller ve video içerikler üretilir…

YORUMLAR: 377
StoryBox
StoryBox
Siz canlı maç sonuçlarını nereden takip ediyorsunuz?
Videokolik
Videokolik
Erdem bey burayı okur mu bilmiyorum ama lise zamanında 2009-2010 yılında maçkolik de çok takılırdım. Ara yüzü çok güzeldi. Tüm iddaa programının oranları içindeydi ve sürekli çeşitli kombinasyonları deneyerek en az parayla en yüksek oranı nasıl kazanırım onları hesaplıyordum. Her hafta sistem kuponu yaparak 3 banko 3 süpriz yazarak haftalık 15 tl civarı para kazanırdım ve o parayla da haftalık yemekhane fişi alırdım. O da 15 liraydı. Bu şekilde harçlıklarımı biriktirerek 2 yılda yaklaşık 1000 tl biriktirdim. 1000 tl de yazın part-time çalıştım ve 1000€ para biriktirdim. O zamanlar Türkiye nin orta üstü bir lisesinde okuyordum ama İngilizcem çok zayıftı ve o parayla yurtdışında dil okuluna gittim. İngilizce öğrendim, bir sürü arkadaş edindim yabancı. Üniversite sonrası tüm zamanımı yurtdışında iş bulmaya ayırdım ve su anda Hollanda da mühendis olarak çalışıyorum. Keşke yolum İngilteye düşse de bir pub da kendisi ile güzel bir muhabbet edebilsek. Maçkolik in de benim hayatımda böyle bir yeri var işte :)
Özkan Kızıltoprak
Özkan Kızıltoprak
İlk defa teknolojiyle uğraşan, ilk defa girişimci olmuş ve "başarmış" birisinden mantıklı bir şeyler duydum.Herkes birbirine bir şeyler satmaya çalışıyor..Esas olan deper üretmektir kimse anlamadı anlamıyor.
Büşra BAŞ
Büşra BAŞ
İş den paradan girişimden ve belki birçok şeyden önemlisi harika bir insan.Hayata hırslarımızın dışında farklı bir pencereden bakmayı öğreten biri 💜
Erdem Şık
Erdem Şık
Erdem Bey kesinlikle takip edilmeye değer biri. Hem okuması hem dinlemesi çok keyifli. Onun konumunda olup bu kadar dürüst ve tutarlı yorumlar yapan insan sayısı maalesef çok az. Değer yaratma vurgusunun daha fazla insan tarafından anlaşılması dileğiyle.
Alper Çelebi
Alper Çelebi
en iyi storybox bölümü olmuş. para hırsı gözümüzü köreltmemeli. bir bilgisayar müh. öğrencisi olarak gayet ilham verici ve etkileyici bir öykü bence
İbrahim Berk
İbrahim Berk
Çok değerli bilgiler veriyor Erdem Bey. Genç arkadaşlar bu videoyu bir kaç kez izleyip iyice analiz etseler çok faydalı olacaktır.
Burak Palabıyık Official
Burak Palabıyık Official
Bu video benim için dönüm noktası oldu diyebilirim. Birçok girişimcinin en büyük eksikliği, aklında çok fazla fikir ve seçenek barındırmasıdır. Ben de onlardan biriyim ve son aylarda zihnimdeki en temel gündem maddesi "sadeleşmek". Sadeleşmek çok sancılı bir süreçtir ve başarıya giden yoldaki en önemli adımdır. Erdem Bey'in bu videoda anlattığı "üretmek, katma değer kazandırmak" ifadeleri benim için ziyadesiyle yol gösterici oldu.
Adem Madem
Adem Madem
Çok güzel bir röportaj. Tebrik ederim. Yani başarı tesadüf değil . Çalışma var didinme var , zamanın kıymetini çok iyi anlattı beyfendi. Babasının dürüstlük ilkesindeni hatırası çok kıymetli. Annesi cömertlik . ikiside muazzam hayat ölculeri. Sadece şuna şerh düşüyorum, dürüstlük doğruluk insanı dünyada da ahirette de kurtarır. Bu çalışkan insan in dünyada ve ahirette de mutlu olsun isterim. Keşke ülkemizin bu zehir gibi beyinleri ülkemizin için insanlık için tüm dünya için ne katkı verebilirizi de düşünse , proje uretseler...
Zeki İşler
Zeki İşler
Burada gördüğüm en dürüst, egosu olmayan, herşeyi sıfırdan ben yaptım havasında olmayan, gerçekten sevdiği işi yaparak, kendi çabasıyla başarılı olmuş bir kişilik. Maçkolik hala spor sonuçları için insanların 1 numaralı tercihi.
DENIZ TOPDEMIR
DENIZ TOPDEMIR
Başta StoyBox kurucu ve çalışanlarına teşekkür ediyorum...O kadar güzel yol alınabilecek videolar buraya aktarılıyor ki...Kesinlikte her izlediğim videodan bir şeyler kendime katıyorum...Hele hele doğruluğuna inandığınız ve ısrarla bu şekilde devam etmeniz gereken yolunuzda, bazen çevre ve arkadaş baskılarınızla acabalarınız olmasına rağmen ısrarla bildiğiniz yolda yürümeniz gerektiğini düşünürken, bu güzel insanların aslında doğru yolda olduğunuzu bu mecrada aktarıyor olması insana kendini iyi hissettiriyor ve şöyle bir silkelenmesine imkan veriyor.
ALTAN ALANSU
ALTAN ALANSU
Erdem abi videonuzu bir solukta izledim. Coretechte çalıştığım dönemde sizinle fazla görüşme fırsatım olmasada, öğütlerinizi her fırsatta dinlerim ve hayatıma adapte etmeye çalışıyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.
ŞENOL ALTUNTAŞ
ŞENOL ALTUNTAŞ
" Çok küfür yediğimiz oluyor! hissediyoruz onu" 😂😂😂 bayıldım adama. çok bilgili ve donanımlı.
Buse Tekin Aydın
Buse Tekin Aydın
Yine harika bir video👏 buraya konuk olan insanların hayat felsefelerini paylaşmasını çok seviyorum
Lala
Lala
İzlediğim en iyi storyboxlardan biri gerçekten. Güzel bir bakış açısı sağlamış, herkes gibi genelgeçer sözlerde bulunmamış. İlham verici
Erdem Çağlayan
Erdem Çağlayan
Başarılarınızın devamını dilerim Erdem bey. Sizin gibi insanlar varoldukça umut her zaman varolacaktır.
FİDGET ASMR
FİDGET ASMR
Bu tarz biografiler aşırı güzel motivasyon veriyor. Devam lütfen
Fatih Sırma
Fatih Sırma
O kadar hayat hikayesi izledim duydum.Her birinden bir ders almaya baktım.Hem izleyip hem ögrenirken.Kazandırırken kazanmak bu olsa gerek. Takdir ettim. Allah çalışanın yardımcısı olsun. Emeginin gerçek karşılıgını alırken hak ettigi yerede gelmeli insanlar. Çalışanın üzerinden geçinip üzerelerine basarak hak etmedigi ni düşünüp gelecegini pozisyon ve şattlarını degerlendiren bir toplulugu takdir etmemek dürüst ve dogru degildir. Çok başarılı buldum helal olsun. Çalışanın ve kazandıranın kim oldugunu görebildikleri için.
koray fildişi
koray fildişi
Kalite Asla Tesadüf Değildir.Adam🥰👑🙏
Barış Dede
Barış Dede
Gerçekten farklı bakış açılarına sahip ve gerçeklik yönünden doğru noktalara değinebilen birisi. Kendisinin bloguna göz atmanızı şiddetle öneririm.
Yine yeniden BİM olayı: Savaş kızışıyor
20:00
Rusen Cakir medyascope
görünümler 30 B
SÜRPRİZ RÜYA TATİLİ ?!
24:57
Enes Batur
görünümler 1,2 Mn
BLACKPINK - ‘B.P.M.’ TEASER
0:32
BLACKPINK
görünümler 2,5 Mn